Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Krzysztof Kocik: Jest to niesprawiedliwy system

Krzysztof Kocik: Jest to niesprawiedliwy system

fot. archiwum

- Z perspektywy czasu jestem bardzo zadowolony i dumny z tego, co robiliśmy. Można jednak powiedzieć, że sezon jest nieudany, bo mieliśmy awansować, a tego nie osiągnęliśmy - mówi o sezonie GTPS-u Gorzów Wielkopolski Krzysztof Kocik.

Zarówno pierwszą, jak i drugą fazę rozgrywek grupowych II ligi mężczyzn gorzowianie rozegrali bardzo dobrze, kończąc i rundę zasadniczą, i play-off na czele zestawienia pierwszego. Tym samym GTPS zagrał w turnieju finałową o awans do I ligi. W nim ekipie Krzysztofa Kocika nie poszło jednak najlepiej i zakończyła ona rywalizację na 3. miejscu i bez awansu. W decydującym spotykaniu gorzowski zespół uległ 1:3 Czarnym Katowice. – Mecz był bardzo czysty. Nie możemy powiedzieć, że ktoś załatwił Czarnym awans. Pierwsze dwa sety zagrali bardzo dobrze na zagrywce. W trzeciej partii się podnieśliśmy. Wydaje mi się, że byli jednak w tym momencie lepiej dysponowani niż my – przyznaje trener GTPS-u.

Ogólnie tylko końcówka sezonu w wykonaniu gorzowian może nie zadowalać. – Z perspektywy czasu jestem bardzo zadowolony i dumny z tego, co robiliśmy. Można jednak powiedzieć, że sezon jest nieudany, bo mieliśmy awansować, a tego nie osiągnęliśmy. Drabinka była taka, że wystarczyło wygrać jeden mecz i mieć awans, ale ten mecz mógł też zaprzepaścić całą pracę wykonaną w sezonie. Mieliśmy tego świadomość. Wydaje mi się, że jest to niesprawiedliwy system – stwierdza Krzysztof Kocik.

GTPS-owi pozostaje jeszcze cień szansy na grę na zapleczu PlusLigi. Gorzowski klub swoich szans może upatrywać w problemach pierwszoligowców – są bowiem dwie drużyny, których sytuacja jest ciężka i nie wiadomo, czy któraś z nich nie będzie musiała zdecydować się na wycofanie z I ligi. Pojawiła się także opcja powiększenia rozgrywek I ligi, to jednak jest mało prawdopodobne. – Dopóki nie ma deklaracji, zastanawiamy się, jakby to wyglądało, gdybyśmy pierwszej ligi nie mieli. Decyzja jest teraz po stronie związku. Musi ona zapaść jak najszybciej, bo zawodnicy podpisują kontrakty i szukają klubów. Im później, tym gorzej – ocenia trener GTPS-u.źródło: Gazeta Lubuska, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved