Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Katarzyna Zaroślińska: Chciałabym skończyć nawet sto ataków

Katarzyna Zaroślińska: Chciałabym skończyć nawet sto ataków

fot. 058sport.pl / atomtrefl.pl

Emocje w rywalizacji o złoty medal Orlen Ligi rosną z każdym meczem. Po remisie w Szczecinie rywalizacja przenosi się do Sopotu. - Postaramy się wykorzystać atut własnej hali - zapewniła przed trzecim starciem z policzankami atakująca Trefla, Katarzyna Zaroślińska.

– Jedno zwycięstwo przywiezione z Polic jest bardzo cenne i przed wyjazdem tam brałybyśmy je w ciemno. Na pewno szkoda nam drugiego meczu, gdyż był on do wygrania, co pokazał pierwszy set, w którym zaprezentowałyśmy się bardzo dobrze. Potem chyba zabrakło nam koncentracji, choć może jest to też kwestia rozkładu sił i lepszej gry policzanek – przyznała po dwumeczu w Szczecinie atakująca sopockiego zespołu, Katarzyna Zaroślińska. Teraz rywalizacja przenosi się do Ergo Areny, w której gospodynie postarają się postawić kropkę nad i i sięgnąć po złoty medal mistrzostw Polski. – Szkoda, aczkolwiek batalia zaczyna się od nowa. Jest 1:1, więc wszystko jest jeszcze do osiągnięcia – zaznaczył jeden z „motorów napędowych” Lorenzo Micellego. Kluczem do zwycięstwa sopockiej drużyny może być wykorzystanie niedociągnięć po stronie przeciwniczek i skorzystanie z ich słabości, przez którą jeszcze niczego w tym sezonie nie zdobyły. – To my zagrałyśmy w pierwszym spotkaniu bardzo dobrze, co zmusiło rywalki do błędów. Kto gra lepiej i popełnia ich mniej, ten wygrywa – zdradziła receptę na sukces Zaroślińska.

Atakująca z Sopotu była niewątpliwie jednym z najjaśniejszych punktów w dwumeczu – zdobyła 46 punktów, co było dużym wzmocnieniem siły rażenia przyjezdnych w ofensywie. – Chciałabym skończyć trzy razy tyle piłek, nawet ze sto. Tego życzę wszystkim dziewczynom – żebyśmy miały przysłowiowy dzień konia i jeden, i drugi. Marzę, żebyśmy jako zespół zagrały świetne mecze i jako jedna drużyna cieszyły się ze złotych medali. One naprawdę są w naszym zasięgu – stwierdziła zawodniczka, dodając, że lepiej, jeśli rywalizacja o pierwsze miejsce Orlen Ligi będzie miała swój finisz już w ten weekend. – Bardzo bym chciała, żeby spotkania o mistrzostwo zakończyły się już u nas. Nie jest nam na rękę jazda do Szczecina, ale jeżeli mamy jechać tam, by zdobyć złoto, to każda z nas zrobi wszystko, żeby tam wrócić. Postaramy się wykorzystać atut własnej hali – oznajmiła Zaroślińska.

Trzeci mecz pary zaplanowano na sobotę o godzinie 20.00. Kolejny odbędzie się dzień później o 17.00.źródło: inf. własna, pomorska.tv

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved