Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Vujević dyrektorem sportowym, Lisinac i Marshall w Perugii?

Vujević dyrektorem sportowym, Lisinac i Marshall w Perugii?

fot. Izabela Kornas

Rywalizacja o scudetto wkroczyła w decydującą fazę, jednak nie czekając na końcowe rozstrzygnięcie, władze Sir Safety Perugia przystąpiły do pracy. Jak informują włoskie media, w kręgu zainteresowania ekipy z Perugii są m.in. Leonell Marshall i Srećko Lisinac.

Włodarze Sir Safety Perugia tegoroczne działania rozpoczęli od zatrzymania filarów swojego zespołu. I tak przez kolejne dwa lata barw drużyny z Perugii będą bronić argentyński rozgrywający – Luciano De Cecco i serbski atakujący – Aleksandar Atanasijević. W zespole na kolejny sezon pozostaną również Christian Fromm i Georgios Tzioumakas. Bezpieczną pozycję mają też środkowy Thomas Beretta i przyjmujący Gabriele Maruotti. Główną i najważniejszą informacją ma być jednak nowa rola Gorana Vujevicia. Doświadczony zawodnik, który niejednokrotnie w tym sezonie ratował swój zespół, ma być nowym dyrektorem sportowym Sir Safety Perugia.

Przedstawiciele klubu z Perugii nie kryli satysfakcji z zatrzymania Vujevicia. O decyzji mówił prezes klubu – Gino Sirci. – Dla każdego klubu z ambicjami, jak nasz, ważne jest, aby mieć zawodników na jak najwyższym poziomie. Vujević mimo swoich 42 lat mógłby jeszcze z powodzeniem kontynuować grę w wielu zespołach, rywalizując z czołowymi ekipami. Cieszymy się, że może on kontynuować swoją pracę z nami. Mamy do niego ogromne zaufanie, to człowiek, za którym przemawia ogromna wiedza o siatkówce. Co ważne musimy znaleźć teraz kogoś, kto zastąpi tego mistrza na boisku, będąc fundamentem zespołu. Przeglądaliśmy już kilka ciekawych profili, jednak wciąż szukamy – dodał prezes Sir Safety Perugia.

Po przedłużeniu kontraktów z kluczowymi zawodnikami Sir Safety Perugia teraz poszuka dodatkowych wzmocnień. Jak informują włoskie media, w centrum zainteresowania zespołu jest grający dotychczas w Arkasie Izmir Leonell Marshall. Sam Kubańczyk po kilku latach gry w lidze tureckiej wyraża chęć powrotu do Włoch. Na celowniku Sir Safety Perugia jest też reprezentant Serbii, środkowy Skry Bełchatów – Srećko Lisinac. Serb ma co prawda ważny kontrakt z klubem z Bełchatowa, jednak deklarował chęć zmiany klubu, aby mieć szanse na częstszą grę. Pozyskanie środkowego z zagranicy może jednak dla ekipy z Perugii nie być najłatwiejszym zadaniem ze względu na limit zawodników zagranicznych, zakładający, że wśród siatkarzy znajdujących się w polu musi być co najmniej trzech Włochów. Byłoby to o tyle trudne, że o sile drużyny z Perugii stanowi duet stranierich De Cecco/Atanasijević.źródło: inf. własna, pianetavolley.net, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved