Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Okrojona kadra Rosji rozpocznie zgrupowanie pod koniec maja

Okrojona kadra Rosji rozpocznie zgrupowanie pod koniec maja

fot. yeltsincup.ru

Jurij Mariczew ogłosił 17-osobowy skład kadry Rosjanek na nadchodzący sezon kadrowy. Na pierwszym zgrupowaniu Sbornej 27 maja pojawi się 17 siatkarek, natomiast część gwiazd dołączy do zespołu w terminie późniejszym.

Sezon przedolimpijski jest jednym z najbardziej wymagających sezonów dla siatkarzy i siatkarek. Trener kobiecej reprezentacji Rosji, Jurij Mariczew, zdaje sobie sprawę z trudów wielu ważnych imprez, w jakich w najbliższych miesiącach przyjdzie brać udział jego zespołowi i z tego względu najbardziej obciążone i zmęczone zawodniczki dostaną nieco więcej wolnego, by być gotowym na walkę w mistrzostwach Europy i Pucharze Świata. Pierwsze zgrupowanie kadry Sbornej rozpocznie się 27 maja w Anapie i pojawi się na nim jedynie 17 zawodniczek. W zespole tym znajdzie się kilka gwiazd – Natalia Obmoczajewa, Tatiana Koszeliewa czy Jewgienija Starcewa, jednak część bardziej doświadczonych i klasowych zawodniczek dołączy do drużyny dopiero po Pucharze Jelcyna rozgrywanym w Jekaterynburgu w dniach 17-21 czerwca. Głównym celem pierwszego zespołu reprezentacji Rosji jest obrona mistrzostwa Europy zdobytego dwa lata temu oraz zdobycie kwalifikacji olimpijskiej podczas Pucharu Świata w Japonii. – Na turniej World Grand Prix będę miał do dyspozycji jeszcze kilka wartościowych zawodniczek jak chociażby Ljubow Szaszkowa. Wiktoria Czaplina, ze względu na swoją kontuzję dołączy do kadry najprawdopodobniej dopiero na Puchar Świata lub na mistrzostwa Europy. Na grę w kadrze zdecydowała się także Jekaterina Gamowa, która zagra w jednym z turniejów w tym sezonie reprezentacyjnym, ale na razie nie wiem jeszcze w którym – przyznał opiekun Rosjanek, Jurij Mariczew.

Rosjanki wyślą również swoją drugą kadrę na pozostałe ważne imprezy w tym roku – pierwsze w historii igrzyska europejskie rozgrywane w Baku oraz uniwersjadę. Na tych imprezach szansę zdobycia medalu będzie miała kadra B, która poprowadzi Wadim Pankow.

Skład reprezentacji Rosji kobiet na Puchar Jelcyna:Rozgrywające:
Olga Efimowa
Jekaterina Kosianienko
Jewgienija Starcewa

Atakujące:
Natalia Obmoczajewa
Natalia Małyk

Środkowe:
Jekaterina Efimowa
Jekaterina Liubuszkina
Jekaterina Orłowa
Irina Fetisowa
Anastasia Szliakowaja

Przyjmujące:
Olga Birjukowa
Ksenia Ilczenko
Tatiana Koszeliewa
Aleksandra Pasynkowa
Jana Szczerban

Libero:
Anna Małowa
Daria Taliaszewa

źródło: inf. własna, russiavolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved