Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP kadetów: MKS MDK Warszawa uzupełnił stawkę półfinalistów

MP kadetów: MKS MDK Warszawa uzupełnił stawkę półfinalistów

W ostatnim dniu rozgrywek grupowych MKS MDK Warszawa wygrał 3:0 z Jokerem Piła i awansował do strefy medalowej. W grupie A w spotkaniu na szczycie AKS V LO Rzeszów pokonał w czterech setach Jastrzębski Węgiel.

Na początek na parkiecie pojawili się siatkarze Czarnych Radom i Maratonu Świnoujście. Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej walki punkt za punkt. W końcówce lepsi okazali się siatkarze ze Świnoujścia, którzy wygrali 25:23. W kolejnym secie Maraton szybko zdołał objąć prowadzenie, dzięki czemu mogli spokojnie kontrolować przebieg wydarzeń na boisku i ponownie okazali się lepsi (25:19). Jak się później okazało, ostatni set także toczył się pod dyktando zawodników ze Świnoujścia, którzy również wygrali 25:19 i jutro zagrają o piąte miejsce w turnieju. MVP został Marek Subocz.

Czarni Radom – Maraton Świnoujście 0:3
(23:25, 19:25, 19:25)

Początek należał do jastrzębian, którzy wyszli na prowadzenie 5:3. Chwilę później po dobrych zagrywkach Maksymiliana Starca, czujnej grze przy siatce Norberta Hubera i kontrach kończonych przez Michała Marszałka na prowadzenie wyszli rzeszowianie (8:5). AKS jeszcze powiększył swoją przewagę (15:8), co pozwoliło prowadzić spokojną grę. Rzeszowianie wygrali 25:15. Druga partia rozpoczęła się od skutecznych zagrywek Sławomira Buscha (3:1). Jastrzębianie doprowadzili do remisu po 4. Po chwili ponownie odskoczyli zawodnicy AKS-u i o czas poprosił Jarosław Kubiak. Od tego momentu na prowadzenie wychodziła raz jedna, raz druga drużyna. Rzeszowianie opanowali sytuację przy zagrywce Marszałka (16:12). W końcówce siatkarze z Akademii Talentów zaczęli popełniać błędy, co skrzętnie wykorzystali podopieczni Artura Łozy i wygrali 25:19. Trzecia partia rozpoczęła się dobrze dla jastrzębian, dzięki dobrej grze Adama Kąckiego szybko wyszli na prowadzenie (8:3). Rzeszowianie stracili gdzieś swój styl gry i popełniali dużo błędów, a Jastrzębski Węgiel nie odpuszczał i pewnie wygrał 25:13. Zawodnicy AKS-u podnieśli się i rozpoczęli trzecią odsłonę od prowadzenia, dobrze grali w obronie, co pozwoliło im wyprowadzać kontrataki, które kończyli Busch i Marszałek. Jastrzębianie nie byli w stanie nawiązać walki z rywalem. Set zakończył skuteczny atak ze środka Hubera (25:17). Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Michał Marszałek.

Jastrzębski Węgiel – AKS V LO Rzeszów 1:3
(15:25, 19:25, 25:15, 17:25)

Zarówna MKS MDK Warszawa jak i Joker Piła miały szansę na awans do strefy medalowej. Początek spotkanie rozpoczął się dobrze dla stołecznych, którzy szybko objęli prowadzenie. Im dłużej trwał set, tym gorzej wyglądała gra pilan, którzy popełniali proste błędy, dlatego przewaga MDK jeszcze wzrosła. Warszawianie pewnie wygrali premierową odsłonę 25:14. W drugiej partii MDK również wyszedł na prowadzenie. Jednak tym razem Joker zdołał doprowadzić do remisu po 18. Od tego momentu grali tylko warszawianie, którzy wygrali 25:18. Trzeci set to koncertowa gra zawodników MDK, którzy byli nie do zatrzymania, rozbili rywali 25:11 i przy korzystnym rezultacie w drugim spotkaniu wywalczyli awans do strefy medalowej. Ich jutrzejszym rywalem będzie AKS Rzeszów. MVP spotkania został wybrany Karol Borkowski.

MKS MDK Warszawa – Joker Piła 3:0
(25:14, 25:18, 25:11)

Siatkarze MOS-u Wola Warszawa lepiej rozpoczęli spotkanie i szybko objęli prowadzenie. Jednak przy dobrych zagrywkach między innymi Macieja Ptaszyńskiego udało się Treflowi doprowadzić do remisu po 14. Gdańszczanie nawet objęli prowadzenie 18:16. Jednak po chwili był remis po 18. Walka w końcówce była bardzo zacięta, a zwycięsko wyszedł z niej Trefl 25:23. Druga partia należała do warszawian, którzy szybko objęli prowadzenie. Gdańszczanie zdołali zmniejszyć straty do jednego oczka (13:14). Jednak chwilę później w zespole MOS-u na zagrywce pojawił się Adrian Kacperkiewicz i przewaga stołecznych wzrosła (20:13). MOS Wola wygrał 25:17 i doprowadził do remisu w spotkaniu. Trzecia odsłona to walka punkt za punkt z niewielką przewagą Trefla. Jednak w połowie seta szala przechyliła się na stronę warszawian (18:13). Gdańszczanie zbliżyli się do rywali na dwa punkty (19:21). Jednak kolejne oczka zdobyli stołeczni, set zakończył się ich skutecznym blokiem (25:19). Czwarta partia to od początku dobra gra zespołu z Woli, który szybko wyszedł na prowadzenie. Pomorzanie popełniali zbyt dużo prostych błędów i nie byli w stanie nawiązać wyrównanej walki z rywalami. Warszawianie pewnie wygrali 25:16 i przypieczętowali pierwsze miejsce w grupie B. W jutrzejszym półfinale zmierzą się z Jastrzębskim Węglem. MVP został Daniel Grzymała.

Trefl Gdańsk – MOS Wola Warszawa 1:3
(25:23, 17:25, 19:25, 16:25)