Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP kadetek: Znamy komplet półfinalistów

MP kadetek: Znamy komplet półfinalistów

fot. archiwum

Legionovia Legionowo, MKS Dąbrowa Górnicza, Sparta Warszawa i Pałac Bydgoszcz zagrają w półfinałach mistrzostw Polski kadetek. Ostatniego dnia rywalizacji grupowej najcięższą przeprawę miały bydgoszczanki, które ze stanu 0:2 wyciągnęły wynik na 3:2.

Grupa A

Po dwóch dniach turnieju sytuacja w grupie A była bardzo ciekawa, bowiem wszystkie zespoły miały na swoim koncie po jednej wygranej. Taki stan rzeczy spowodował, że dwaj zwycięzcy piątkowych meczów zapewniali sobie awans do strefy półfinałowej. W pierwszym meczu Libero Starogard Gdański podejmowało MKS Dąbrowa Górnicza. Początek spotkania należał do podopiecznych trenera Sintka, ale ich dobra passa trwała tylko do połowy drugiego seta. Później do głosu zaczęły dochodzić ich rywalki, które po rozstrzygnięciu na swoją korzyść drugiej partii złapały wiatr w żagle. W dwóch kolejnych odsłonach poszły za ciosem i wygrały cały mecz 3:1. Jednak sukces okupiły kontuzją Igi Piątek.

Libero Starogard Gdański – MKS Dąbrowa Górnicza 1:3
(25:22, 22:25, 22:25, 19:25)Zdecydowanie mniej emocji było w spotkaniu Legionovii Legionowo z Truso Elbląg. Szczególnie premierowa odsłona toczyła się pod dyktando podopiecznych trenera Lalka. Były w niej lepsze od rywalek praktycznie w każdym z elementów siatkarskiego rzemiosła. W dwóch kolejnych odsłonach elblążanki próbowały dobrać się do skóry legionowiankom, a najbliżej osiągnięcia tego celu były w trzeciej części spotkania. Jednak w jej końcówce zabrakło im zimnej krwi. Lepiej w decydujących jej fragmentach spisały się siatkarki z Mazowsza, dzięki czemu przypieczętowały zwycięstwo w trzech odsłonach, które jednocześnie dało im awans do półfinału.

Legionowia Legionowo – Truso Elbląg 3:0
(25:16, 25:19, 25:23)

Zobacz również
Wyniki oraz tabela grupy A turnieju finałowego mistrzostw Polski kadetek


Grupa B

Po dwóch dniach turnieju wiadome było, że w półfinale zagra Sparta Warszawa, która miała na swoim koncie dwa zwycięstwa. W trzecim dniu zawodów również udanie rozpoczęła rywalizację z Developresem Rzeszów. Jej łupem pewnie padła premierowa odsłona i wydawało się, że stołeczne siatkarki fazę grupową mogą zakończyć nawet bez porażki. Ale od drugiej partii przebudziły się rzeszowianki, które znacząco poprawiły swoją grę. Ich rywalki za to obniżyły loty, co zaowocowało tym, że to ekipa z Podkarpacia zaczęła nadawać ton boiskowym wydarzeniom. Stołeczne zawodniczki do walki zerwały się jeszcze w czwartej partii, ale rozpędzone rzeszowianki nie dały już sobie wydrzeć zwycięstwa, które w sumie i tak nie pozwoliło im awansować do półfinału.

Sparta Warszawa – Developres V LO Rzeszów 1:3
(25:18, 13:25, 18:25, 23:25)

O sporym pechu może mówić Impel Wrocław, który półfinał miał na wyciągnięcie ręki. Wszystko dlatego, że końcówki dwóch pierwszych setów w starciu z Pałacem Bydgoszcz rozstrzygnął na swoją korzyść. Ale nie potrafił postawić kropki nad i. Od trzeciej odsłony boiskowe wydarzenia zupełnie zdominowały bydgoszczanki. Ich dominacja w kolejnych częściach meczu nie podlegała dyskusji. Najpierw doprowadziły do tie-breaka, a potem także jego rozstrzygnęły na swoją korzyść, przypieczętowując tym samym awans do najlepszej czwórki turnieju.

Impel Wrocław – Pałac Bydgoszcz 2:3
(25:23, 26:24, 9:25, 15:25, 10:15)

Zobacz również
Wyniki oraz tabela grupy B turnieju finałowego mistrzostw Polski kadetek

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved