Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Łasko: Nie wszystko potrafię zrozumieć…

Michał Łasko: Nie wszystko potrafię zrozumieć…

fot. Izabela Kornas

Po emocjonującej rywalizacji ze Skrą Bełchatów Jastrzębski Węgiel zakończył sezon tuż poza podium. - Było parę sytuacji, których po tym meczu nie jestem w stanie zrozumieć, jednak muszę je zaakceptować - rozczarowania nie krył Michał Łasko.

Za wami ostatni mecz sezonu, kończycie tegoroczną rywalizację na czwartej pozycji. Szkoda straconej szansy, tym bardziej że do wygranej zabrakło tak naprawdę kilku punktów w końcówkach setów, wygrywanych przez Skrę na przewagi.

Michał Łasko:No tak, była szansa. Generalnie to w siatkówce trzeba mieć trochę więcej szczęścia i w tym spotkaniu w decydujących momentach to bełchatowianie mieli to sportowe szczęście po swojej stronie. Skra zagrała lepiej od nas i gratulacje dla niej. Było jednak parę sytuacji, których po tym meczu nie jestem w stanie zrozumieć, jednak muszę je zaakceptować…

Masz na myśli decyzje trenera? Ta zmiana, gdzie w twoje miejsce pojawił się Mateusz Malinowski,  i brak twojego powrotu na boisko była rezultatem wizji szkoleniowca? Nie miałeś żadnego urazu uniemożliwiającego kontynuowanie gry?

– Czułem się dobrze. Myślę, że było to widać w pierwszym secie tego meczu, ale też i w części drugiej partii. Ale zaczęliśmy się trochę mylić, co zdarza się przy wyrównanej grze. Później na boisko wszedł Mateusz Malinowski i grał dobrze. On też pozostał do końca meczu, to była decyzja trenera, nie będę polemizował z tym, muszę to zaakceptować. Ok, każdy ryzykuje na swój sposób. Być może przemawia przeze mnie teraz też złość, bo nie dostałem szansy powalczyć o brąz w decydujących momentach meczu. To był cel, na który bardzo dużo pracowaliśmy, marzyliśmy o tym. Przez ostatnie 10 dni pracowaliśmy jeszcze mocniej. Być może więc moja ocena na gorąco po meczu jest niedokładna, ale to tylko moje zdanie.

To właśnie boiskowe doświadczenie mogło być tym czego zabrakło w kluczowych momentach poszczególnych setów? Przy grze na styku trzeba przyznać, że przegrywaliście właśnie w końcówkach.

– Myślę, że decydujący był drugi set. Na początku tej partii prowadziliśmy, później popełniliśmy 3-4 proste błędy i mecz się wyrównał. Później sytuacja powtórzyła się w trzecim secie, gdzie zdołaliśmy dogonić rywali i znów zabrakło nam trochę szczęścia. Taki jest sport, akceptujemy ten wynik i teraz nie ma co oglądać się za siebie, trzeba patrzeć w przyszłość.

Jednak apetyty były większe i po tych dwóch kolejnych meczach, wyrównaniu stanu rywalizacji ze Skrą na nowo poczuliście, że cel jest blisko? Chciałoby się ugrać jednak coś więcej niż to czwarte miejsce..

– Ja na pewno wrócę do domu z poczuciem niedosytu. Jednak powtórzę – nie wszystko potrafię zrozumieć…

Obok przegranej walki o brąz straciliście również szansę gry w Lidze Mistrzów. Ostatnie lata to jednak regularne występy Jastrzębskiego Węgla w tych elitarnych rozgrywkach.

– Wiadomo, że szkoda tych rozgrywek. Chcielibyśmy walczyć w Lidze Mistrzów, ale to bełchatowianie bardziej na to zasłużyli. Myślę, że nie tylko patrząc na ten mecz, ale i ogólnie na rozgrywki w tym sezonie. Podczas całego sezonu bełchatowianie byli jednak bardziej regularni od nas. My jednak przebudziliśmy się trochę pod koniec sezonu. W tym sezonie mieliśmy naprawdę duże problemy: zdrowotne, drużynowe, to wszystko się zgromadziło. Wiadomo, że nagle w ostatnich dniach trochę się odnaleźliśmy i uwierzyliśmy, że cel, jakim jest zdobycie medalu, jest w zasięgu i możemy to osiągnąć. Jednak taki jest sport, że nie zawsze się udaje i zawodnicy, którzy będą grać w Jastrzębskim Węglu w kolejnym sezonie, spróbują więc powalczyć o jak najlepszy wynik w innych rozgrywkach europejskich pucharów, tj. Pucharze CEV.

Zawodnicy, którzy będą, więc również ty? Masz ważny kontrakt z Jastrzębskim Węglem.

– Zobaczymy. Mam ważny kontrakt, ale nigdy nic nie wiadomo…

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved