Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Macionczyk i Sobolewski pierwszymi wzmocnieniami Warty

Macionczyk i Sobolewski pierwszymi wzmocnieniami Warty

fot. archiwum

Po dwóch sezonach z Kęczaninem Kęty rozstał się Jarosław Macionczyk. Doświadczony rozgrywający w kolejnych rozgrywkach będzie bronił barw Aluron Virtu Warty. Do Zawiercia przenosi się także Adam Sobolewski, grający ostatnio w Caro Rzeczyca.

Jarosław Macionczyk to bardzo doświadczony zawodnik, który już z niejednego siatkarskiego pieca jadł chleb. Swoją sportową karierę rozpoczynał w Górniku Radlin, następnie grał w AZS-ie Gliwice, a potem ponownie w Górniku. Na najwyższym szczeblu rozgrywkowym zadebiutował, broniąc barw AZS-u Nysa. W kolejnych latach występował w Energetyku Jaworzno, Jadarze Radom, Treflu Gdańsk oraz BBTS-ie Bielsko-Biała. Ostatnie dwa sezony spędził w Kęczaninie Kęty, będąc jedną z jego pierwszoplanowych postaci. Jego ogromne doświadczenie zespołowi znad Soły przydało się przede wszystkim w kończących się rozgrywkach, w których na tyle umiejętnie rozdzielał piłki młodszym kolegom, że Kęczanin utrzymał się w Krispol I Lidze. Po zakończeniu sezonu 36-letni siatkarz zdecydował się na przenosiny do Warty, której szkoleniowcem jest Dominik Kwapisiewicz. Obaj panowie znają się jeszcze z czasów gry Macionczyka w zespole z Radomia.

Nowym zawodnikiem zespołu z Zagłębia został także Adam Sobolewski. To młody przyjmujący, który na szersze wody siatkarskie wypłynął w kończącym się sezonie, w którym był pierwszoplanową postacią Caro Rzeczyca. Wprawdzie zespołowi z województwa łódzkiego nie udało się utrzymać na pierwszoligowym szczeblu rozgrywkowym, ale sam Sobolewski pokazał się z na tyle dobrej strony, że znalazł angaż w innym z klubów Krispol I Ligi. Jednak wszystko wskazuje na to, że w Warcie pozycję przyjmującego zamieni na atakującego.

Działacze zawierciańskiego klubu chętnie w swoich szeregach dalej widzieliby także Damiana Zborowskiego i Dariusza Sygułę. Obaj zawodnicy mają jednak nieco inny pomysł na dalsze życie, stąd też w następnych rozgrywkach nie zagrają w Warcie. Wcześniej informowaliśmy już, że nie wystąpi w niej już także Łukasz Szarek, a do niego dołączą również Jędrzej Brożyniak i Łukasz Żłobecki. Przypomnijmy, że wcześniej umowy z klubem przedłużyło sześciu zawodników – Bartosz Dzierżanowski, Łukasz Swodczyk, Michał Mysera, Dawid Ogórek, Maciej Janikowski i Marcin Kantor.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved