Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kolejny Brazylijczyk w PlusLidze?

Kolejny Brazylijczyk w PlusLidze?

fot. FIVB

Dla Jastrzębskiego Węgla sezon ligowy zakończył się dopiero w środę, kiedy to w piątym meczu o brąz lepsi okazali się gracze z Bełchatowa. Od tego dnia myśli klubowych działaczy skupione są na budowie nowej drużyny. Czy jej elementem będzie Mauricio Borges?

Zespół prowadzony przez Roberto Piazzę sezon 2014/2015 zakończył z pustymi rękoma. W poprzednim roku ekipa z Jastrzębia-Zdroju zdobyła brązowe medale Ligi Mistrzów i PlusLigi, natomiast w minionym już sezonie odpadła w I rundzie play-off Champions League, nie zdołała wygrać Pucharu Polski, a w meczach o brąz, pomimo ogromnej woli walki, musiała uznać wyższość bełchatowskiej Skry. Niezbyt udany sezon na pewno poskutkuje zmianami kadrowymi w zespole ze Śląska. Pierwszymi, którzy opuścili „pomarańczowych”, są Dmytro Filippov oraz Mateusz Malinowski, natomiast przyszłość reszty graczy dopiero się waży. Obowiązujące kontrakty na kolejny rok ma tylko Michał Łasko, Grzegorz Kosok i Michal Masny, więc działacze mają pełne ręce roboty, by zbudować team, który w przyszłym roku powalczy o medale.

W brazylijskich mediach pojawiła się informacja, iż bliski porozumienia z jastrzębskim klubem jest przyjmujący reprezentacji Brazylii, Mauricio Borges. Urodzony w 1989 roku przyjmujący trafiłby do Polski z Sesi-SP, z którym w rozgrywkach Superligi w sezonie 2014/2015 zdobył srebrny medal. Według brazylijskich mediów mierzący 200 centymetrów wzrostu gracz miałby związać się z nowym klubem roczną umową.

Mauricio Borges całą swoją dotychczasową karierę spędził w klubach brazylijskich. Pierwsze siatkarskie kroki stawiał w klubie CRB, którego barw bronił przez 5 lat. W kolejnych pięciu sezonach wiązał się z klubami ze stanu Minas-Gerais, a mianowicie z Minas Tenis Clube (Telemig/Minas i Vivo/Minas – przyp. red.), by na rok swoich sił spróbować w Pinheiros/SKY. Kolejne dwa sezony spędził w Sadzie Cruzeiro (2011-2013), by na rok wrócić do Minas, a potem przenieść się do Sesi-SP. W swojej karierze Mauricio Borges zdobywał złote medale Superligi z Minas i Sadą Cruzeiro, stawał na podium klubowych mistrzostw świata (srebro – 2012) czy klubowych mistrzostw Ameryki Południowej (złoto – 2012). Od 2006 roku przyjmujący zakłada również trykot reprezentacji Canarinhos. Grając w kadrach młodzieżowych, zdobył złoto mistrzostw świata U-21, wicemistrzostwo Ameryki Południowej U-21 i mistrzostwo Ameryki Południowej U-19. W dorosłej kadrze Mauricio Borges również zdobył kilka krążków. Ma na swoim koncie złoty i dwa srebrne medale Ligi Światowej, złoto Pucharu Mistrzów i srebrny medal ubiegłorocznych mistrzostw świata rozgrywanych w Polsce.źródło: inf. własna, lancenet.com.br

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved