Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wojciech Włodarczyk zagra w Cuprum Lubin

Wojciech Włodarczyk zagra w Cuprum Lubin

fot. Joanna Skólimowska

W zespole z Lubina rozpoczęło się kompletowanie drużyny do nadchodzących rozgrywek. Do tej pory klub opuściło dwóch obcokrajowców, ale Cuprum Lubin zasilił brązowy medalista dopiero zakończonego sezonu PlusLigi - Wojciech Włodarczyk.

Włodarczyk gra na pozycji przyjmującego dopiero od kilku lat. Wcześniej dyrygował grą swoich zespołów jako rozgrywający. Podczas współpracy z obecnym trenerem Cuprum Lubin Gheorghe Cretu w AZS-ie Olsztyn w sezonie 2010/2011 rozpoczął karierę na pozycji przyjmującego. Najpierw trafił na rok do BBTS-u Bielsko-Biała, a następnie, po bardzo udanym sezonie 2012/2013 w austriackim zespole SK Posojilnica Aich/Dob, z którym zdobył srebro rozgrywek MEVZA, wrócił do Polski i przez dwa lata reprezentował PGE Skrę Bełchatów. W żółto-czarnych barwach Wojciech Włodarczyk wywalczył złoto i brąz mistrzostw Polski. Nowy zawodnik klubu z Lubina zaliczył również kilka występów w reprezentacjach Polski A i B. Z Cuprum Lubin związał się roczną umową.

Równocześnie klub z Dolnego Śląska poinformował, że w kolejnym sezonie w „miedziowych” barwach nie zagra już holenderski przyjmujący Jeroen Trommel, który najprawdopodobniej zakończy sportową karierę. Z Cuprum Lubin pożegnał się również Serb – Ivan Borovnjak.

 źródło: ks.cuprum.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved