Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP kadetów: Znamy trzech półfinalistów

MP kadetów: Znamy trzech półfinalistów

fot. archiwum

W mistrzostwach Polski kadetów 3:0 wygrały zespoły Jastrzębskiego Węgla i AKS-u Rzeszów, dzięki czemu wywalczyły awans do strefy medalowej. Z grupy B w półfinale zobaczymy MOS Wola Warszawa, a o ostatnie wolne miejsce walczą pozostałe 3 zespoły.

Początek spotkania był niezwykle wyrównany, oba zespoły walczyły punkt za punkt. Nieznaczna przewaga była po stronie podopiecznych Jarosława Kubiaka. W końcówce jastrzębianie utrzymali prowadzenie i wygrali 25:23. W drugiej partii przewaga siatkarzy z Akademii Talentów była widoczna, mocną zagrywką ustawili przebieg wydarzeń na boisku i pewnie zwyciężyli 25:19. W trzeciej odsłonie gra ponownie była wyrównana. Siatkarze ze Świnoujścia byli bliscy, aby przedłużyć mecz, jednak końcówka należała do jastrzębian, którzy wykazali się dużym spokojem, wygrali 25:23 i całe spotkanie 3:0, dzięki temu awansowali do półfinału. Mimo wszystko należy pochwalić siatkarzy Maratonu, ponieważ faworytem był Jastrzębski Węgiel, a przez długi czas potrafili nawiązać wyrównaną walkę, jednak w siatkówce zwycięzca może być tylko jeden. MVP został Karol Redyk.

Maraton Świnoujście – Jastrzębski Węgiel 0:3
(23:25, 19:25, 23:25)

Rzeszowianie rozpoczęli mecz od mocnego uderzenia, szybko objęli prowadzenie i kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Dobrze na środku grał Norbert Huber, a kontrataki wykorzystywał Michał Marszałek. AKS wygrał 25:14. W drugiej partii radomianie pokazali się z trochę lepszej strony, ale nie mogli prowadzić wyrównanej gry, tracili kilka oczek do AKS-u. Natomiast pewnie grali rzeszowianie, którzy zwyciężyli 25:19. Sytuacja zmieniła się w trzeciej odsłonie, dobra zagrywka Cezarego Wilka dała prowadzenie Czarnym 4:1. Dodatkowo rzeszowianie zaczęli popełniać błędy i ich straty wzrosły (2:7). Podopieczni Artura Łozy zaczęli wracać do swojej dobry gry, dobrze w obronie grał Łukasz Drążek, a kontrataki kończył Sławomir Busch, dzięki czemu na tablicy pojawił się remis po 16. W końcówce lepsi okazali się rzeszowianie, którzy wygrali 25:21 i wywalczyli awans do strefy medalowej. MVP został Sławomir Busch.AKS V LO Rzeszów – Czarni Radom 3:0
(25:14, 25:19, 25:21)

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela turnieju finałowego mistrzostw Polski kadetów grupa A

Siatkarze Trefla Gdańsk dobrze rozpoczęli spotkanie, szybko objęli prowadzenie, dzięki czemu mogli kontrolować przebieg wydarzeń na boisku. Grali skutecznie w obronie i ataku, dzięki czemu wygrali 25:17. W drugiej partii sytuacja się zmieniła i na prowadzenie wyszli pilanie (10:7). Tym razem to oni byli niemal nie do zatrzymania i zwyciężyli 25:20. Gdańszczanie zaczęli od mocnego uderzenia, w trzeciej odsłonie prowadzili 4:1. Jednak po kilku chwilach przewagę miał Joker (11:9). Pomorzanie pogubili się, zaczęli popełniać błędy, a w pilskim zespole dobrze grę prowadził Marcin Krawiecki. Joker wygrał 25:15. Pilanie kontynuowali swoją dobrą grę, prowadzili nawet 18:13 i wydawało się, że wygrają. Jednak od tego momentu drugi wiatr w żagle złapali gdańszczanie, którzy doprowadzili do remisu po 19, dzięki skutecznym atakom Macieja Jakubiszaka. Trefl zwyciężył 25:22. W tie-breaku było dużo emocji i nerwowości, wyrównana walka o każdy punkt. Trefl miał piłki meczowe w górze, jednak pilanie doprowadzili do remisu po 14. Dwa ostatnie punkty zdobyli gdańszczanie i to oni wywalczyli zwycięstwo w całym meczu 3:2. MVP wybrano Macieja Jakubiszaka.

Joker Piła – Trefl Gdańsk 2:3
(17:25, 25:20, 25:15, 22:25, 14:16)

W drugim spotkaniu w grupie B doszło do derbów Warszawy. Pierwsza partia toczyła się pod dyktando zespołu z Woli, który mocną zagrywką ustalił przebieg seta i pewnie wygrał 25:14. Drugi set był bardziej wyrównany. MDK starał się nawiązać wyrównaną walkę z rywalem zza miedzy, jednak i tym razem górą był zespół MOS-u Wola, którego do zwycięstwa poprowadził Mateusz Rećko. Trzecia odsłona, podobnie jak pierwsza, od początku do końca należała do zawodników z Woli, którzy niemal nie popełniali błędów. Ponownie wygrali 25:14 i wywalczyli awans do strefy medalowej. MVP został wybrany Mateusz Rećko. W tej grupie sytuacja jest niezwykle ciekawa, bowiem wszystkie trzy zespoły mają jeszcze szansę na awans do półfinału, wszystko rozstrzygnie się w piątek po południu.

MOS Wola Warszawa – MKS MDK Warszawa 3:0
(25:14, 25:20, 25:14)

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela turnieju finałowego mistrzostw Polski kadetów grupa B

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved