Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Max Günthör niespodziewanie zakończył sportową karierę

Max Günthör niespodziewanie zakończył sportową karierę

fot. archiwum

Wystąpił w turnieju olimpijskim, mistrzostwach Europy, Lidze Światowej, zdobył medal mistrzostw świata, w niedzielę świętował mistrzostwo Niemiec.  Max Günthör na boisku przeżył wiele miłych chwil, ale to już koniec, 29-latek zawiesił buty na kołku.

Wielokrotny reprezentant Niemiec swoją decyzją zaskoczył siatkarskie środowisko. Niedzielny mecz o mistrzostwo Niemiec, zakończony zdobyciem trofeum, okazał się ostatnim w jego karierze. – Dla mnie był to właściwy czas, aby zdecydować się zakończyć karierę. Dostałem fantastyczną ofertę pracy w ZF. Grałem w turnieju olimpijskim, mistrzostwach Europy, Lidze Światowej, zdobyłem medal mistrzostw świata, wygrałem Ligę Mistrzów, ostatnio zdobyłem mistrzostwo Niemiec. Jestem zadowolony z tego, co przeżyłem jako siatkarz, trudno byłoby mi już określić moje cele sportowe i nadszedł czas, aby poszukać sobie nowych wyzwań – powiedział były już siatkarz. Będzie się on teraz zajmował komputerowymi symulacjami produkcji w firmie ZF.

Max Günthör przyznał jednak, że nie jest tak, że zrywa zupełnie z graniem, nie będzie jednak robił już tego zawodowo. Nie wyklucza jednak, że jeszcze zagości w siatkarskim środowisku. – Jednak na pewno nie jako trener, nie jestem typem szkoleniowca. Siatkówka bardzo dużo mi dała i na pewno będę chciał wrócić, muszę jeszcze zobaczyć w jakiej roli – przyznał. Buty na kołku doświadczony środkowy zawiesił jako aktualny mistrz Niemiec. – To było dla mnie idealne i bardzo emocjonalne zakończenie. To dla mnie satysfakcja, że zdobyłem ten tytuł jako podstawowy gracz, a nie wchodzący z ławki, więc mogę teraz z dumą i zadowoleniem iść na emeryturę – mówi Max Günthör.

W swojej karierze występował on tylko i wyłącznie w Bundeslidze w klubach takich, jak VfB Friedrichshafen, Evivo Düren i Generali Haching. Zdobył w sumie cztery złote i pięć srebrnych medali w lidze, osiem razy wygrał Puchar Niemiec. W 2007 roku z VfB Friedrichshafen wygrał Ligę Mistrzów. Z reprezentacją Niemiec jego największym sukcesem jest brązowy medal ostatnich MŚ, wygrał także Ligę Europejską w 2009 roku, był również na IO w Londynie.źródło: inf. własna, www.volleyball-verband.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved