Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kevin Tillie wzmocni ZAKSĘ

Kevin Tillie wzmocni ZAKSĘ

fot. archiwum

Włodarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle nie próżnują i szukają kolejnych wzmocnień. Jak donosi oficjalna strona klubu, barwy ZAKSY od przyszłego sezonu reprezentować będzie przyjmujący reprezentacji Francji, Kevin Tillie. To drugi gracz Trójkolorowych w składzie kędzierzynian.

Pierwszym dużym sukcesem dla Kevina Tillie było zdobycie mistrzostwa Europy juniorów w 2008 roku. 25-letni obecnie zawodnik rozpoczął swoją karierę klubową trzy lata później, grając w drużynie reprezentującej Uniwersytet w Kalifornii. W 2013 roku przeniósł się do Włoch, do zespołu CMC Rawenna, a rok wcześniej zadebiutował w kadrze Trójkolorowych, w jej barwach rozegrał dotychczas 78 spotkań. Pokazał się z dobrej strony na ubiegłorocznych mistrzostwach świata, w których reprezentacja Francji „otarła się” o podium, zajmując czwarte miejsce.

Największy sukces francuski przyjmujący zanotował jednak w zakończonym niedawno sezonie, sięgając wraz z Arkasem Izmir po złoty medal mistrzostw Turcji. Przypomnijmy, że oprócz Kevina Tillie do ZAKSY w nowym sezonie trafią także Benjamin Toniutti, Dawid Konarski, Rafał Buszek i Grzegorz Pająk, zaś rolę szkoleniowca sprawował będzie Ferdinando De Giorgi.

źródło: zaksa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved