Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Izabela Bełcik: Trzeba trzymać nerwy na wodzy

Izabela Bełcik: Trzeba trzymać nerwy na wodzy

fot. Cezary Makarewicz

Siatkarki Atomu Trefla Sopot od soboty wznowią rywalizację o złoty medal Orlen Ligi. Tym razem areną zmagań będzie hala ERGO Arena. - Czujemy się na siłach i jesteśmy w stanie nawiązać z nimi walkę - mówi kapitan sopocianek, Izabela Bełcik.

Przed rozpoczęciem rywalizacji finałowej faworytkami do zwycięstwa były mistrzynie Polski. Jednak sopocianki jak żaden inny zespół Orlen Ligi wydają się mieć receptę na uwidacznianie słabych stron policzanek. Tego dowodem jest zwycięstwo w Pucharze Polski, a także wynik 3:1 pierwszego meczu finałowego w Szczecinie. – W zespole z Polic jest dużo dziewczyn, które mają na swoim koncie wiele osiągnięć siatkarskich. Mimo wszystko czujemy się na siłach i jesteśmy w stanie, przy naszej dobrej grze na zagrywce, w obronie, nawiązać z nimi walkę – podkreśla kapitan sopocianek, Izabela Bełcik. Doświadczona rozgrywająca Atomu zauważyła, że atutem zespołu z Trójmiasta jest przede wszystkim potencjał w zagrywce. – Trzeba pamiętać, że siła ognia rywalek jest zdumiewająca. Jeżeli z naszej strony nie ma konsekwencji w polu zagrywki, to przeciwniczki tylko na tym korzystają – ocenia Bełcik.

Biorąc pod uwagę dwa pojedynki z Policach, niezwykle trudno wytypować zwycięzcę najcenniejszego trofeum w polskiej siatkówce. – Patrząc personalnie, to cały czas faworytem jest Chemik. Mały plusik, jeżeli chodzi o halę, będzie po naszej stronie – zauważa reprezentantka Polski. Sopocianki bardzo liczą na wsparcie ze strony swoich kibiców. – Mam nadzieję, że w sobotę i niedzielę przyjdzie dużo ludzi. Jednym zawodniczkom doping przeszkadza, a innym pomaga. My zawsze czujemy się dobrze we własnej hali – dodaje. Receptą na pokonanie Chemika ma być wywieranie presji na podopiecznych Giuseppe Cuccariniego. – Jeżeli przeciwny zespół doprowadzi się do nerwów, to każdy kolejny ruch może je jeszcze potęgować. Trzeba dążyć do wytworzenia takiej presji. To dla nas normalne – stwierdziła zawodniczka Atomu Trefla Sopot.

Ta „broń” może jednak okazać się obusieczna. – Trzeba trzymać nerwy na wodzy. To się wydaje proste, ale czasem straconej na moment koncentracji nie można szybko odzyskać – przyznaje Bełcik. W zachowaniu spokoju pomimo wysokiej stawki meczów pomóc może doświadczenie. – Teraz na pewno nie przyjdzie taki moment, że stres mnie sparaliżuje. O to mogę być spokojna. Jeżeli chodzi o ambicję, to tutaj nic się nie zmienia. Po to gra się kolejny sezon w siatkówkę, aby grać o coś konkretnego – zakończyła rozgrywająca „atomówek”.źródło: Dziennik Bałtycki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved