Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Victoria Wałbrzych zagra w finale

I liga M: Victoria Wałbrzych zagra w finale

fot. archiwum

Piątą odsłonę rywalizacji o finał Krispol Ligi pewnie wygrał zespół TS Victorii PWSZ Wałbrzych. Choć całe spotkanie to zacięty bój obu ekip, zespół Ślepska Suwałki zdołał ugrać jedynie seta. W finale wałbrzyszanie zmierzą się z drużyną Stali Nysa.

Spotkanie rozpoczął od udanego ataku Łukasz Kaczmarek, jednak chwilę później zagrywka w siatkę zawodnika gości rozpoczęła długą walkę punkt za punkt. Oba zespoły na zmianę wymieniały się prowadzeniem w tej partii. Zawodnicy raz po raz punktowali skutecznymi atakami, a żadna z ekip nie mogła oddalić się od rywala nawet o dwa oczka. Choć na pierwszą przerwę techniczną z prowadzeniem schodziła drużyna gospodarzy 8:7, chwilę później po asie serwisowym Kaczmarka po raz pierwszy w tym spotkaniu wałbrzyszanie wyszli na dwupunktową przewagę (11:9). W dalszej części partii w grę miejscowych wkradło się kilka błędów własnych, co sprawiło, że na drugą przerwę techniczną goście schodzili już z trzypunktowym prowadzeniem (16:13). Tuż po niej przy bardzo dobrej zagrywce Kamila Skrzypkowskiego udanymi atakami popisał się Wojciech Winnik, a doprowadziło to do remisu (16:16). Zespoły ponownie toczyły walkę punkt za punkt. W końcówce więcej zimnej krwi zachowali przyjezdni, kończąc partię na przewagi 26:24.

Zawodnicy Ślepska Suwałki po przegranym pierwszym secie wyraźnie nabrali wiatru w żagle i bardzo dobrze weszli w drugą partię (6:2). Zespół świetnie spisywał się w niemal każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, zdobywając punkty nie tyko efektywnymi atakami, ale także udanymi wyblokami. Gdy przewaga gospodarzy wzrosła do pięciu punktów (8:3), trener wałbrzyszan Krzysztof Janczak zdecydował się na czas dla swojego zespołu. Nie przyniosło to jednak oczekiwanych efektów, ponieważ drużyna gospodarzy utrzymywała bezpieczną przewagę, a nawet sukcesywnie ją powiększała (15:7). W szeregi Victorii wkradło się sporo nerwowości, co nawet dało się zauważyć podczas przerwy, w trakcie której padło wiele ostrych słów między trenerem a jednym z zawodników. Kiedy już wydawało się, że wałbrzyszanie są bez szans w tej partii, zespół z Dolnego Śląska wciąż walczył i zmniejszył przewagę z dziewięciu do trzech punktów (16:19). Gospodarze z Wojciechem Winnikiem na czele nie dali jednak nadziei rywalom, wygrywając drugą partię 25:20.

Trzecią odsłonę spotkania tym razem lepiej zaczęli przyjezdni, skuteczna gra Łukasza Kaczmarka pozwoliła wałbrzyszanom wyjść na prowadzenie 5:2, natomiast udane ataki Łukasza Karpiewskiego sprawiły, że w dalszej części partii zespół utrzymywał bezpieczną przewagę 8:5, a później 11:6. Z każdą następną akcją prowadzenie Victorii wzrastało. Goście świetnie spisywali się w polu zagrywki, skutecznie odrzucając rywali od siatki. Zespół raz po raz punktował, urządzając niemały pogrom na drużynie przeciwników. W końcówce partii przewaga wałbrzyszan osiągnęła aż dziewięć punktów. Błędy gospodarzy sprawiły, że podopieczni Krzysztofa Janczaka wygrali trzeciego seta 25:16.Czwarty set w pełni należał do drużyny z Wałbrzycha. Gdy zespół rozpoczął od prowadzenia 2:1 na początku partii, tak wytrwale do końca odsłony utrzymywał kilka punktów zapasu. Gospodarzom udało się dobić do remisu jedynie przy stanie 6:6. W dalszej części seta dystans podopiecznych Krzysztofa Janczaka wyraźnie się powiększał. Zawodnicy zespołu przyjezdnych raz po raz atakowali ze skrzydeł. Na próżno jednak było szukać lidera wśród wałbrzyszan, bowiem świetna gra zespołowa Victorii sprawiła, że to właśnie ekipa z Dolnego Śląska wygrała partię 25:20, a tym samym całe spotkanie 3:1, awansując do finału Krispol I Ligi.

Ślepsk Suwałki – TS Victoria PWSZ Wałbrzych 1:3
(24:26, 25:20, 16:25, 20:25)

Składy zespołów:
Ślepsk: Makowski, Winnik, Smoliński, Schamlewski, Skrzypkowski, Rawiak, Andrzejewski (libero) oraz Kluth, Urbanowicz, Modzelewski, Gonciarz i Rudzewicz
Victoria: Fijałek, Filipiak, Krulicki, Olczyk, Kaczmarek, Piórkowski, Mihułka (libero) oraz Zieliński, Karpiewski, Kamiński, Olszewski i Krzywiecki

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off Krispol I ligi

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved