Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartosz Kurek: Nie mogłem podjąć lepszej decyzji

Bartosz Kurek: Nie mogłem podjąć lepszej decyzji

fot. Joanna Skólimowska

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich zawodników, po dwóch sezonach we Włoszech wraca do PlusLigi, aby reprezentować barwy Asseco Resovii Rzeszów. - Przejście do Resovii było najlepszym wyborem - powiedział Bartosz Kurek.

Przejście Bartosz Kurka do klubu z Rzeszowa okazało się hitem transferowym. Zawodnik poprzednie dwa sezony spędził we Włoszech, gdzie zdobył najpierw mistrzostwo, a następnie zajął trzecią lokatę. Wcześniej przyjmujący rozegrał jeden sezon w Dynamie Moskwa, ale nie może go uznać za udany przez kontuzję oraz nie najlepsze występy zespołu w rosyjskiej Superlidze. Po trzech latach gry za granicą Polak wraca do PlusLigi, w której ostatnio występował w żółto-czarnych barwach Skry Bełchatów. Ten fakt może być nieco niewygodny dla Kurka ze względu na wiele potyczek między klubami z Bełchatowa i Rzeszowa w kluczowych momentach sezonów oraz niezbyt przyjacielskie nastawienie kibiców obu ekip do siebie. – Zdaję sobie sprawę, że były zawodnik klubu z Bełchatowa przechodząc do Resovii, nawet po trzyletniej przerwie może być różnie postrzegany przez kibiców obu klubów. Ale cóż mogę z tym zrobić? Jedyna rzecz to swoją grą, postawą na boisku i poza nim przekonać do siebie kibiców z Rzeszowa, a fani z Bełchatowa dobrze wiedzą, byli świadkami, jak dobrze się wspólnie bawiliśmy przez cztery lata, jak dobrze spędzaliśmy czas w hali i poza nią – wyraził nadzieję Bartosz Kurek.

Zawodnik przyznał, że wybór nowego pracodawcy był dla niego prostą sprawą – Asseco Resovia przedstawiła jasne warunki. – Pieniądze, za które wykonuje swoją pracę, są bardzo ważne, jednak na samym końcu decyduje wypadkowa dwóch czynników: finansowego i sportowego. Jeśli chodzi o ten drugi, to moim zdaniem przejście do Resovii było najlepszym wyborem. W tym momencie nie mogłem podjąć lepszej decyzji – dodał zawodnik.

Jak Kurek podsumował swoje ostatnie dwa lata gry poza granicami Polski? – We Włoszech czułem się bardzo dobrze. O klubie z Trei mogę się wypowiadać tylko w samych superlatywach, tak samo o zawodnikach, których tam poznałem, czy organizacji klubu, trenerach. Nie mam żadnych krytycznych uwag. Sprawa wygląda mniej więcej tak, że także mój poprzedni zespół przedstawił mi konkretną ofertę nowego kontraktu, jednak wypadkowa, o której wcześniej mówiłem, wskazała na Polskę. Po prostu dla mnie klub z Rzeszowa to lepszy wybór, jednak zdaję sobie sprawę z tego, że zespół z Trei także w kolejnym sezonie będzie bardzo mocny i będzie dysponował bardzo dobrymi zawodnikami. Budują tam fajną ekipę i bardzo bym chciał zagrać z Resovią z nimi np. w fazie grupowej Ligi Mistrzów. To byłby dla mnie bardzo miły powrót – przyznał siatkarz. Warto podkreślić, że do drużyny Lube Banki dołączył już Osmany Juantorena, który będzie reprezentował ten klub w nadchodzących rozgrywkach, a kolejne kontrakty są już przygotowane.Sezon zespołu z Włoch, w którym występował Kurek, zakończył się w ćwierćfinale Serie A, gdzie Lube Banca została pokonana przez Top Volley Latinę, a więc siatkarz od połowy kwietnia mógł regenerować siły na sezon reprezentacyjny. Jego brak w poprzedniej kadrze, która sięgnęła po złoto mistrzostw świata, był głośno komentowany. Zawodnik jednak w tym sezonie dostał szansę od szkoleniowca biało-czerwonych, aby w reprezentacji zagrać. – Cieszę się, że znowu jestem w kadrze, mogę robić to, co lubię, a równie ważne jest także to, że fizycznie czuję się doskonale, nic mi nie dolega. Od dłuższego czasu nie miałem żadnej kontuzji i nie dokuczał mi ból. To fajny moment w życiu, staram się czerpać z tego, co jest mi dane w tej chwili. Zobaczymy, może uda się powalczyć o jakieś stałe miejsce na ten sezon reprezentacyjny… – zakończył Bartosz Kurek.

Więcej w Przeglądzie Sportowym

 

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved