Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A M: Trento bez Stojczewa w walce o scudetto

Serie A M: Trento bez Stojczewa w walce o scudetto

fot. archiwum

Już w środę zespół Łukasza Żygadły zmierzy się z ekipą z Modeny w drugim meczu finałowym Serie A. Swojego zespołu z ławki trenerskiej nie wspomoże Radostin Stojczew. Szkoleniowiec gialloblu decyzją władz ligi został zawieszony na najbliższe spotkanie.

Pierwszy mecz finałowy tegorocznej Serie A przyniósł sporo emocji. Konfrontacja Trento z Modeną rozstrzygnęła się dopiero po tie-breaku, nie brakowało nerwowości i gwałtownych reakcji. Konsekwencją jednej z nich była czerwona kartka dla trenera Trentino – Radostina Stojczewa. Nie było to pierwsze tego typu upomnienie, jakie otrzymał Bułgar w sezonie. Decyzją władz ligi szkoleniowiec gialloblu został więc zawieszony na najbliższy mecz swojego zespołu. Decyzja jest nieodwołalna, co argumentowano tym, iż to piąta kara w sezonie, jaką otrzymał Stojczew za zbyt gwałtowne i nieodpowiednie zachowanie podczas spotkania.

Tym samym w drugim meczu finałowym Trentino poprowadzi asystent Stojczewa – Dario Simoni. Całą sytuację, nie kryjąc niezadowolenia, skomentowały władze klubu z Trydentu. – Przyjmując tę decyzję, Trentino Volley chce jednak podkreślić, jak bardzo jest ona niesprawiedliwa. W kluczowym momencie sezonu zespół zostaje pozbawiony szkoleniowca, którego wkład w grę, technikę i taktykę zespołu jest niezaprzeczalny. A wszystko jest efektem nieuzasadnionej kary przyznanej przez parę sędziowską Cipolla – Bartolini, która na dłuższych fragmentach meczu nie była w stanie wprowadzić czy utrzymać dyscypliny na boisku – czytamy na oficjalnej stronie klubu.

W rywalizacji rozgrywanej do trzech zwycięstw to zespół Łukasza Żygadły jest w lepszej sytuacji. Gialloblu w pierwszym spotkaniu przegrywali co prawda 0:2, aby w znakomitym stylu wrócić do gry i przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Diatec Trentino w konfrontacji finałowej prowadzi więc 1:0. Już dziś o 20:30 kolejne starcie finałowe na parkietach Serie A. Absencja szkoleniowca Trento jest jedynym problemem, z jakim aktualnie zmaga się ekipa z Trydentu. Z obozu Trentino nie napływają informacje o jakichkolwiek problemach, do dyspozycji Dario Simoniego będą więc wszyscy zawodnicy.źródło: inf. własna, trentinovolley.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved