Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Ryszard Bortliczek: Z gigantami nie wygramy, ale możemy powalczyć

Ryszard Bortliczek: Z gigantami nie wygramy, ale możemy powalczyć

fot. archiwum

- Zmiany są konieczne, połowa zespołu będzie nowa, jednak szczegółów nie mogę ujawnić, bo byłoby to mało eleganckie przed zakończeniem sezonu - mówi Ryszard Bortliczek, prezes BKS-u Aluprof Bielsko-Biała, który zanotował najgorszy sezon od 16 lat.

Mimo że sezon w Orlen Lidze nie dobiegł jeszcze końca, to już wiadomo, że jeden z najgorszych wyników od lat zanotuje BKS, który przegrał rywalizację z Legionovią i pozostała mu jedynie walka o siódme miejsce. Nawet zakończenie rozgrywek na tej pozycji będzie zdecydowanie poniżej oczekiwań bialskich działaczy. – Czekamy na ostatnie mecze o 7. lokatę, budujemy zespół z myślą o przyszłości i… płaczemy dalej po przegranej z Legionovią. Ten mecz mocno mnie zdołował i do tej pory mnie trzyma, bo przecież nawet w najczarniejszych snach nie przypuszczałem, że takie wydarzenia będą miały miejsce na parkiecie – powiedział prezes drużyny z Bielska-Białej, Ryszard Bortliczek.

W kończącym się powoli sezonie trener Rus nie bał się stawiać na młode siatkarki, które prezentowały się raz lepiej, raz gorzej. Najbardziej jednak zawiodły doświadczone zawodniczki, na których miała opierać się gra ekipy spod Klimczoka. W związku z tym w międzysezonowej przerwie zanosi się na spore zmiany w BKS-ie. – Zmiany są konieczne i powiem tylko, że połowa zespołu będzie nowa, jednak szczegółów nie mogę ujawnić, bo byłoby to mało eleganckie przed zakończeniem sezonu – zaznaczył na łamach Sportu Bortliczek. Jednocześnie zwrócił on uwagę na fakt, że zespołom niedysponującym dużymi budżetami coraz trudniej jest dobrać się do skóry rywalom mającym wsparcie z państwowych firm. – Pieniądze nie grają, ale bez nich nie da się grać. Nasz klub, pracujący niezwykle solidnie, nie może konkurować z klubami związanymi z firmami skarbu państwa. Mamy niższy budżet niż 6, a może nawet 7 zespołów i widoków na poprawę specjalnie nie widać. Z gigantami nie wygramy, ale możemy powalczyć – zakończył.

źródło: inf. własna, Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved