Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Pierwsze decyzje kadrowe w Espadonie

Pierwsze decyzje kadrowe w Espadonie

fot. volleyespadon.pl

Zanosi się na to, że trzon szczecińskiego zespołu zostanie zachowany. Działacze Espadonu na razie pożegnali się z sześcioma zawodnikami. Są również na etapie poszukiwania nowego szkoleniowca, który poprowadzi drużynę w przyszłym sezonie.

Pierwszy sezon w Krispol I Lidze nie był łatwy dla Espadonu Szczecin. Drużyna budowana niemalże na ostatnią chwilę miała problem z odnalezieniem się w pierwszoligowej rzeczywistości na początku rozgrywek. Dopiero po zmianie na ławce trenerskiej, kiedy Przemysława Michalczyka zastąpił Jerzy Taczała, wyniki osiągane przez zachodniopomorskiego beniaminka znacznie się poprawiły. Ostatecznie nawet zdołał awansować do play-off. Wprawdzie w ich pierwszej rundzie nie sprostał Camperowi Wyszków, ale i tak miejsce w ósemce można uznać za umiarkowany sukces.

Wiadomo, że Espadonu w następnym sezonie nie poprowadzi Jerzy Taczała, którego kontrakt z klubem obowiązuje do końca maja. Później doświadczony szkoleniowiec zamierza skupić się na pracy w RSMS-ie Police, którą rozwija od kilku lat. – Przejście na stałe do Espadonu musiałoby się wiązać z opuszczeniem Szkoły Mistrzostwa Sportowego, a tego nie chcę robić. Przez wiele lat zostało w nią włożone wiele pracy. Cały czas staramy się windować ją na jak najwyższy poziom. Nie chciałbym zostawiać koleżanek i kolegów trenerów w sytuacji, kiedy otwieramy gimnazjum sportowe – zaznaczył Taczała.

Wszystko wskazuje na to, że w drużynie pozostanie jej „mózg”, czyli słowacki rozgrywający, Michal Sladecek, który do Espadonu dołączył w trakcie poprzednich rozgrywek. Nadal w zespole będzie miejsce dla Marcina Nowaka, Bartosza Cedzyńskiego, Łukasza Pietrzaka, Patryka Orłowskiego i Adama Tołoczki. Niepewna jest przyszłość Janusza Gałązki. Za to na pewno w Espadonie nie zagrają już: Paweł Filipowicz, Kamil Dembiec, Jakub Makar, Daniel Zabłocki, Wojciech Kwiecień i Maciej Kordysz.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved