Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Paweł Samborski: Ten sukces chyba do mnie jeszcze nie dotarł

Paweł Samborski: Ten sukces chyba do mnie jeszcze nie dotarł

fot. archiwum

- Mnie jeszcze na świecie nie było, kiedy Hutnik uczestniczył w rozgrywkach I ligi, dlatego bardzo cieszę się, że mogę być częścią tego sukcesu - powiedział po wywalczeniu awansu do Krispol I Ligi Paweł Samborski, zawodnik Hutnika Kraków.

Dla sportowców nie ma nic piękniejszego niż realizacja przedsezonowych założeń związanych z wywalczeniem promocji do wyższej klasy rozgrywkowej. Jakie to uczucie?

Paweł Samborski: – Do mnie osobiście jeszcze ten sukces chyba nie dotarł. Połączenie młodości z doświadczeniem zdecydowanie zdało egzamin. Mieliśmy czternastu zawodników zgłoszonych do rozgrywek i każdy z nas na przestrzeni sezonu, podczas najważniejszych meczów pokazał, że zasługuje na to, aby móc świętować ten sukces. To mnie najbardziej cieszy.W trakcie sezonu szło wam jak po grudzie. Nękały was kontuzje, runda zasadnicza w waszym wykonaniu była dość przeciętna. Czy sukces wywalczony w takich okolicznościach smakuje jeszcze lepiej?

– Zdecydowanie tak. Stwierdziłbym nawet, że lepiej smakować już nie może. Runda zasadnicza w naszym wykonaniu była niesamowitą sinusoidą i nie ma co ukrywać – nie porywaliśmy naszą grą i postawą. W pewnym momencie obawialiśmy się nawet, czy uda nam się zakwalifikować do rundy play-off. Jednak to wszystko teraz nie ma żadnego znaczenia, bo w najważniejszych meczach sezonu szalę zwycięstwa przechyliliśmy na naszą stronę.

A który moment na przestrzeni całych rozgrywek był dla was najtrudniejszy?

– Moim zdaniem ciężko wskazać jeden najtrudniejszy moment. Na pewno najsłabszym naszym spotkaniem w rozgrywkach był mecz w Sosnowcu, który graliśmy jeszcze w rundzie zasadniczej. Porażka bolała podwójnie, bo cała dwunastka pokazała się na boisku, a i tak byliśmy bezradni.

W turnieju półfinałowym i finałowym wykazaliście się wielką determinacją i walecznością, co chyba było kluczem do końcowego sukcesu? Wszak nie łatwo jest skupić się na grze, kiedy klub przechodzi perturbacje finansowe…

– Z dawaliśmy sobie sprawę, że żadna z drużyn nie znajduje się w tych turniejach z przypadku. Każda ekipa w swoich szeregach miała kilku bardzo dobrych zawodników. Jednak w siatkówce bez determinacji i waleczności ciężko jest coś osiągnąć. Ta nasza walka o każdą piłkę była zdecydowanie kluczem do sukcesu.

W meczu decydującym o awansie z Czarnymi Rząśnia mieliście słabszy moment na początku, ale potrafiliście szybko wyciągnąć wnioski. Zaczęło wam się opłacać oddawanie rywalom piłki do gry, bo oni chyba nie wytrzymali psychicznie stawki spotkania?

– To był mecz decydujący o awansie. Nie ma więc co ukrywać, że emocje w nim górowały, stąd też początek był bardzo nerwowy w naszym wykonaniu, z dużą liczbą własnych błędów. Jednak moim zdaniem rząśnianie zbyt szybko uwierzyli, że po pierwszym secie my się już nie podniesiemy, z biegiem czasu widać było coraz większe nerwy po ich stronie, a puentą tych nerwów była zepsuta ostatnia zagrywka meczu przez ich zawodnika.

A myślisz, że świetna postawa Maruszczyka, który poprowadził was do triumfu, była zaskoczeniem dla przeciwników?

– Kamil ma niesamowity potencjał, gdy on się nakręci grą i dobrze wejdzie w mecz, to myślę, że w II lidze lepszego zawodnika na tej pozycji nie znajdziemy. Jego postawa w meczu z zespołem z Sanoka i Czarnymi była czymś niesamowitym. W tym sezonie grał mało, więc tym bardziej zaimponował nam wszystkim, bo pokazał, że w siatkówkę grać nie zapomniał. Uważam, że bez niego ten awans mógłby się nie udać.

Ale czy nie sądzisz, że kluczowe było ogranie w turnieju półfinałowym zespołu z Sanoka, który był jednym z faworytów do uzyskania awansu? Tak naprawdę tamto zwycięstwo otworzyło wam drogę do powrotu Hutnika do I ligi po 22 latach…

Faktycznie, mnie jeszcze na świecie nie było, kiedy Hutnik uczestniczył w rozgrywkach I ligi, dlatego bardzo cieszę się, że mogę być częścią tego sukcesu. Pokonanie drużyny z Sanoka dodało nam niesamowitej energii, wtedy uwierzyliśmy, że awans jest realny. Liczyliśmy, że jeżeli zagramy takie mecze jak ten z TSV, to turniej finałowy może należeć do nas i tak też się stało.

W następnym sezonie dojdzie do derbów Krakowa w I lidze. Będą to szczególne spotkania zarówno dla was, jak i dla AGH?

Zawsze derby to wyjątkowe spotkania. Znamy się z chłopakami z AGH, wiele razy towarzysko sparowaliśmy i można powiedzieć, że wiemy o sobie wszystko. Te mecze będą bez wątpienia świętem krakowskiej siatkówki. Jestem pewny, że hale będą zapełnione.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved