Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: Łodzianki o krok od siódmej lokaty

Orlen Liga: Łodzianki o krok od siódmej lokaty

fot. orlenliga.pl

W pierwszym meczu o siódme miejsce w Orlen Lidze łodzianki pokonały BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:0 i są bliższe zajęcia tego miejsca. Bielszczanki, aby zająć tę pozycję muszą wygrać drugi mecz w stosunku 3:0 lub 3:1 oraz złotego seta.

Pierwsza partia w rywalizacji zespołów o 7. miejsce dała jasno do zrozumienia, że obu zespołom zależy na tym, by zakończyć ten sezon na jak najwyższej pozycji, choć z pewnością oczekiwania włodarzy obu klubów były znacznie wyższe. Łodzianki w pewnym momencie spotkania miały trzy punkty mniej od rywalek. Sygnał do ich odrobienia dała Dorota Ściurka, odrabiając część strat. Pomyliła się Koleta Łyszkiewicz (21:21) i o czas poprosił trener Leszek Rus. Na nic się to jednak zdało, bo z przechodzącej piłki skorzystała Aleksandra Sikorska, dając prowadzenie łodziankom. W końcówce premierowej odsłony zagrywki Heleny Horki nie przyjęła Ewelina Sieczka, co zwiastowało duże emocje, a obie drużyny walczyły na przewagi. W decydującym momencie atak Ściurki został wybroniony przez przyjezdne, ale rywalki dotknęły siatki i pierwszy set padł łupem łodzianek.

Podbudowane siatkarki z Łodzi koncertowo rozegrały pierwsze akcje drugiej partii (5:0). Skuteczna była Sanja Popović, wywiązując się z roli liderki zespołu. Zamieszanie na siatce wykorzystała za to Małgorzata Lis (7:5), a kiwka Magdaleny Śliwy sprowadziła siatkarki na pierwszą przerwę techniczną. Łodzianki konsekwentnie utrzymywały 3-4 oczka przewagi, mądre zagranie Doroty Ściurki i zagrywka flotem Śliwy pozwoliły gospodyniom poczuć się pewniej (12:6). W bloku pokazała się także Sylwia Pycia i o czas zmuszony był poprosić Leszek Rus. Koleta Łyszkiewicz i Heike Beier nie radziły sobie z zagrywką łodzianek i seria punktowa gospodyń trwała w najlepsze (16:6). Od rąk łodzianek odbiła się także Natalia Bamber-Laskowska, a kolejne zmiany po stronie gości nie przynosiły rezultatu. Nieczyste zagranie Magdaleny Śliwy (18:12) było punktem wyjścia do odrabiania strat dla bielszczanek. Dorota Wilk i Sylwia Pelc wprowadziły w szeregi BKS-u więcej spokoju, mylić zaczęły się łodzianki i bielszczanki budowały kapitał na kolejną odsłonę, pomyliła się nawet Sanja Popović (23:20). Kiwka Sylwii Pyci zakończyła jednak drugą partię (25:21).

Początek trzeciej odsłony to dobra gra Heike Beier (2:0), której wtórowała Trojan, atakując ze środka siatki (3:1). Na te zagrania asem serwisowym odpowiedziała Ewelina Sieczka, tuż przed piłką uchyliła się Sylwia Pelc, uniemożliwiając koleżance odbiór zagrywki. Dorota Ściurka pojedynczym blokiem zatrzymała środkową BKS-u i gospodynie wyszły na prowadzenie (6:5). Dużą precyzją wykazała się Sylwia Pycia, obracając piłkę do linii bocznej boiska. Później obie ekipy walczyły punkt za punkt (10:10). To zmieniło się, gdy Sanja Popović wyprowadziła łodzianki na prowadzenie, a blok Śliwy i Gabrieli Polańskiej tylko podwyższył tę zaliczkę (12:10). Kiwki były wodą na młyn dla Sieczki, która z kolei niemiłosiernie obijała blok BKS-u i o czas poprosił trener Rus (13:10). Gospodynie coraz wyraźniej dominowały, a proste błędy coraz częściej były udziałem przyjezdnych. Emilia Kajzer i Martyna Grajber miały wnieść nieco świeżości w poczynania łodzianek, bo te w końcówce złapały nieco „zadyszkę”. Siatkarki z miasta włókniarzy roztrwoniły przewagę po ataku Grajber w antenkę (19:19), a po długiej akcji na prowadzenie wyszły bielszczanki i na boisko powróciła reprezentantka Chorwacji. Szczęśliwie dla gospodyń w bardzo dobrym momencie w polu zagrywki znalazła się Śliwa, ponownie odwracając układ sił na boisku (24:20). Kropkę nad „i” postawiła Pycia i to łodzianki przed meczem rewanżowym są bliżej zajęcia 7. lokaty (25:21).

MVP spotkania: Magdalena Śliwa

Budowlani Łódź – BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:0
(27:25, 25:21, 25:21)Składy zespołów:
Budowlani: Śliwa (6), Polańska (10), Ściurka (9), Popović (11), Pycia (9), Sieczka (9), Courtois (libero) oraz Kajzer, Skrzypkowska, Grajber, Sikorska i Medyńska (libero)
BKS: Horka (13), Lis (5), Muhlsteinova (1), Trojan (4), Beier (8), Łyszkiewicz (7), Wojtowicz (libero) oraz Bamber-Laskowska (4), Pelc (1) i Wilk (1)

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off w Orlen Lidze

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved