Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: Dąbrowska drużyna blisko zajęcia piątego miejsca

Orlen Liga: Dąbrowska drużyna blisko zajęcia piątego miejsca

MKS Dąbrowa Górnicza pokonał 3:1 Legionovię Legoionowo i potrzebuje do zajęcia piątego miejsca wygrania dwóch setów. Ekipa z Mazowsza musiała uznać wyższość swoich rywalek i w meczu rewanżowym czeka ją trudne zadanie.

Pierwszy set spotkania o piątą lokatę w Orlen Lidze rozpoczął się po myśli gospodyń, które po błędzie przyjezdnych prowadziły 4:3. Odpowiedź dąbrowianek była natychmiastowa i po błędzie Malwiny Smarzek MKS prowadził 6:4. Wówczas o przerwę na żądanie poprosił trener Legionovii i był to dobry ruch szkoleniowca, legionowianki doprowadziły do remisu 7:7. Dąbrowianki nie dawały za wygraną i po tym, jak skuteczną akcją w bloku popisała się Dominika Sobolska, miały trzy „oczka” przewagi (11:8). Przyjezdne lepiej prezentowały się w polu zagrywki, kończyły swoje ataki z pierwszego tempa i na drugiej przerwie technicznej miały dwupunktową przewagę (16:14). Trener Legionovii rotował składem, ale takie manewry też nie przyniosły rezultatu i po asie serwisowym Natalii Piekarczyk miejscowe zawodniczki traciły cztery punkty do dąbrowianek (14:18). Podłamane takim obrotem sprawy siatkarki z Mazowsza całkowicie oddały pole gry swoim rywalkom i po dwóch punktowych akcjach Marty Łukaszewskiej przegrywały 15:21. Ostatecznie gospodynie przegrały premierową odsłonę 18:25, po tym, jak skutecznie zaatakowała Marta Łukaszewska.

Druga partia spotkania toczyła się pod wyraźne dyktando miejscowej ekipy. Dąbrowianki dotrzymywały kroku swoim przeciwniczkom do stanu 11:11, po czym ton wydarzeniom na boisku nadawała ekipa z Legionowa. Set miał jednostronny przebieg, ekipa gości miała problem z przyjęciem zagrywki i nadziewała się na szczelny blok swoich rywalek. Po tym, jak punktowym blokiem popisała się Thibeault, drużyna Legionovii prowadziła 24:14 i pewnie zmierzała po zwycięstwo. Błąd w ataku Giny Mancuso sprawił, że Legionovia wygrała tego seta 25:17 i w meczu był remis 1:1.

W kolejnym secie tego meczu ekipa MKS-u prowadziła 7:4, ale potem swoją grę przyśpieszyły miejscowe zawodniczki i na efekty tego nie trzeba było długo czekać. Błąd w ataku Katarzyny Koniecznej sprawił, że gospodynie prowadziły 8:7 i od tego momentu obie ekipy grały punkt za punkt. Zbicie Igi Chojnackiej oraz punktowy blok Eweliny Smarzek na Tamarze Kaliszuk dały Legionovii dwupunktowe prowadzenie (11:9). Ekipa z Dąbrowy Górniczej pomimo niekorzystnego obrotu sprawy postawiła szczelny blok i dzięki temu elementowi to ona prowadziła 15:14. Bardziej zdeterminowana była ekipa gości, która po zbiciu Mancuso powiększyła przewagę do dwóch „oczek” (18:16). Kapitan MKS-u – Eleonora Dziękiewicz –dwukrotnie zaskoczyła gospodynie atakami z obiegnięcia i ekipa z Zagłębia prowadziła 20:17. Jak się później okazało, były to decydujące momenty tego seta bowiem podopieczne trenera Ettore Guidettiego nie potrafiły nawiązać wyrównanej gry z dąbrowianki i po punktowym ataku ze skrzydła Joanny Staniuchy-Szczurek przegrywały 1:2 w meczu.

Na początku czwartego seta skuteczną grą w bloku popisała się Dominika Sobolska (2:1), zawodniczka ta poderwała swoją drużynę do dobrej gry i po błędzie Moniki Bociek MKS prowadził 7:2. Taka przewaga utrzymała się przez dłuższy okres gry i to dąbrowianki były stroną dyktującą warunki gry (10:5). Zadowolone taką przewagą przyjezdne zaczęły ją tracić i przy stanie 8:11 o przerwę na żądanie poprosił trener Serramalera. Ekipa gości szybko poprawiła przyjęcie i na drugiej przerwie technicznej osiągnęła sześciopunktową przewagę (16:10). Drużyna Legionovii stopniowo odrabiała straty do MKS-u (16:17). Dąbrowska drużyna była w odwrocie i po punktowym bloku Wójcik przegrywała 17:19, jeszcze jeden zryw ekipy z Dąbrowy Górniczej sprawił, że był remis 20:20. Sytuacja na boisku zmieniała się niczym w kalejdoskopie i po asie serwisowym Tamary Kaliszuk to MKS prowadził 22:21. Był to decydujący moment tego seta jak i meczu, legionowianki nie podniosły się i przegrały tę partię 23:25 oraz cały mecz 1:3.

MVP meczu: Natalia Piekarczyk

Legionovia Legionowo – MKS Dąbrowa Górnicza 1:3
(18:25, 25:17, 19:25, 23:25)

Legionovia: Smarzek (16), Paszek (13), Wójcik (11), Thibeault (6), Chojnacka (6), Bechis (3), Wysocka (libero) oraz Gajewska, Bociek (2) i Szymańska
MKS: Konieczna (16), Dziękiewicz (10), Mancuso (14), Çemberci (2), Kaliszuk (7), Sobolska (9), Strasz (libero) oraz Łukaszewska (4), Piekrczyk (1) i Staniucha-Szczurek (5)