Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP kadetów: Pierwszy dzień zmagań za nami

MP kadetów: Pierwszy dzień zmagań za nami

W pierwszym dniu MP kadetów zwycięstwa odniosły zespoły AKS-u V LO Rzeszów, Jastrzębskiego Węgla, MOS-u Wola Warszawa i MKS-u MDK Warszawa. Najwięcej emocji było w ostatnim spotkaniu, gdzie MKS MDK po tie-breaku pokonał Trefl Gdańsk.

Początek spotkania był wyrównany, walka toczyła się punkt za punkt. W połowie seta na prowadzenie wyszli rzeszowianie za sprawą skutecznych ataków Sławomira Buscha i dobrych zagrywek Norberta Hubera (18:14). Siatkarze ze Świnoujścia nie byli w stanie przeciwstawić się rywalom. Seta skutecznym atakiem zakończył Bartosz Golesz (25:20). Druga partia lepiej rozpoczęła się dla zawodników Maratonu, szybko objęli prowadzenie (7:3). AKS-owi udało się doprowadzić do remisu po 17. Od tego momentu trwała wyrównana walka punkt za punkt. Ponownie na dwa oczka przewagi odskoczył Maraton (20:18). Podopieczni Artura Łozy doprowadzili do remisu po 24. Nerwy w końcówce opanowali siatkarze ze Świnoujścia i to oni wygrali 27:25. Rzeszowianie, rozzłoszczeni porażką, zaczęli trzecią odsłonę z wysokiego C (6:1, 11:5). Przy zagrywkach Jakuba Burnatowskiego przewaga AKS-u jeszcze wzrosła (19:9). Podopieczni Artura Łozy spokojnie wygrali 25:10. Także czwarta odsłona rozpoczęła się od prowadzenia rzeszowian (5:2), jednak dobra gra Maratonu pozwoliła im zbliżyć się do rywali na jeden punkt (5:6). Gdy na zagrywce pojawił się Huber, przewaga AKS-u wzrosła (10:6). Rzeszowianie kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Po udanym ataku Szymona Seligi wygrali 25:16 i całe spotkanie 3:1. MVP spotkania został Łukasz Drążek.

AKS V LO Rzeszów – Maraton Świnoujście 3:1
(25:20, 25:27, 25:10, 25:16)

Drugie spotkanie w grupie A rozpoczęło się od wyrównanej walki. Znaczącą przewagę uzyskali siatkarze Jastrzębskiego Węgla i to oni kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Spokojnie dowieźli swoją przewagę do końca, wygrywając 25:19. W kolejnej partii siatkarze z Akademii Talentów szybko objęli prowadzenie. Podopieczni trenera Arkadiusza Sawiczyńskiego pokazywali się z dobrej strony tylko momentami, natomiast jastrzębianie grali pewnie i wykorzystywali wszelkie potknięcia rywali. Dwa punkty bezpośrednio z zagrywki zdobył Kacper Marchwiak i jastrzębianie pewnie wygrali drugą partię 25:14. Podopieczni Jarosława Kubiaka także pewnie rozpoczęli trzecią odsłonę, grali dobrze zagrywką, a także skutecznie w obronie i kontrataku. Wygrali 25:18, a MVP został Adam Kącki.

Czarni Radom – Jastrzębski Węgiel 0:3
(19:25, 14:25, 18:25)

Pierwsi z grupy B na parkiecie pojawili się zawodnicy MOS-u Wola Warszawa i Jokera Piła. Początek to walka punkt za punkt. Taka sytuacja miała miejsce do stanu po 16, później na prowadzenie wyszli warszawianie (20:16). Podopieczni trenera Kamila Trzcińskiego utrzymali przewagę i wygrali premierową odsłonę 25:19. W drugim secie warszawianie szybko objęli prowadzenie i kontrolowali wydarzenia na boisku. Pilanie nie byli w stanie dotrzymać kroku rywalom, ulegli 15:25. Trzecia odsłona była podobna do poprzedniej stołeczni szybko objęli prowadzenie i narzucili swój styl gry, odrzucając przeciwników od siatki mocną zagrywką. W ostatniej akcji meczu został zablokowany Alan Szarletta i MOS Wola wygrał 25:19, a MVP spotkania został wybrany Jakub Szymański.

MOS Wola Warszawa – Joker Piła 3:0
(25:19, 25:15, 25:17)

Najwięcej emocji było w ostatnim środowym pojedynku, kibice mogli zobaczyć 5 setów. W premierowej odsłonie szybko na prowadzenie wyszli gdańszczanie po skutecznych atakach Szymona Jakubiszaka (7:3). Warszawianie dzielnie walczyli, dopiero po skutecznym ataku Bartłomieja Jakimowicza doprowadzili do remisu po 16. Od tego momentu gra się wyrównała. W końcówce po udanym ataku Macieja Ptaszyńskiego Trefl wyszedł na dwupunktowe prowadzenie, które utrzymał do końca i wygrał 25:23. Druga partia rozpoczęła się od wyrównanej gry, dopiero przy zagrywce Ptaszyńskiego Trefl zdołał odskoczyć na cztery oczka (15:11). Jednak warszawianie zaczęli grać skutecznie blokiem i doprowadzili do remisu po 16. Błędy zaczęli popełniać gdańszczanie, a stołeczni ciągle stawiali skuteczny blok (21:18). Seta skutecznym atakiem skończył Marcin Rzesoś (25:19). Kolejna partia rozpoczęła się od prowadzenia gdańszczan. Po skutecznym ataku Jakubiszaka Trefl prowadził 16:11. Tym razem warszawianie nie dali rady odrobić strat, pewniej grali Pomorzanie i to oni wygrali 25:17. Czwarta odsłona była niezwykle wyrównana, walka toczyła się punkt za punkt. Po skutecznym ataku Karola Borkowskiego warszawianie objęli prowadzenie 17:14. Gdańszczanie nie odpuszczali i doprowadzili do remisu po skutecznym ataku Jakubiszaka (17:17). W końcówce na prowadzenie ponownie wyszli stołeczni, ale tym razem dowieźli je do końca, wygrywając 25:21. Tie-break to walka punkt za punkt do stanu po 5. Kolejne trzy oczka zdobyli warszawianie i to oni prowadzili przy zmianie stron 8:5. Gdańszczanie próbowali zbliżyć się do rywali, jednak zawodnicy MKS-u MDK nie dali się zaskoczyć. Mecz zakończył skutecznym atakiem Michał Gołębiowski i dał warszawianom zwycięstwo 15:13 i w całym spotkaniu 3:2. MVP został Maciej Walasek.

MKS MDK Warszawa – Trefl Gdańsk 3:2
(23:25, 25:19, 17:25, 25:21, 15:13)