Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP kadetek: Zakończył się pierwszy dzień rywalizacji

MP kadetek: Zakończył się pierwszy dzień rywalizacji

W Proszowicach rozpoczęły się mistrzostwa Polski kadetek. Zwycięstwa odniosły ekipy z Dąbrowy Górniczej, Starogardu Gdańskiego, Bydgoszczy oraz Warszawy. Najbardziej zacięty mecz rozegrały młode zawodniczki z Bydgoszczy i Rzeszowa.

W pierwszym meczu finałowego turnieju MKS Dąbrowa Górnicza bez straty seta pokonał MKS Truso Elbląg. Dąbrowianki w każdej partii dominowały i były lepsze od swoich rywalek, dzięki czemu odniosły zwycięstwo i zostały pierwszym liderem w swojej grupie.

MVP meczu: Justyna Zych

MKS Truso Elbląg – MKS Dąbrowa Górnicza 0:3
(18:25, 22:25, 22:25)

Truso: Pik, Kańduła, Wójcicka, Wołodko, Kaczmarczyk, Szczygłowska, Kowalczyk (libero) oraz Dunajska, Giecewicz i Dziczek
MKS: Noszczyk, Pietrzykiewicz, Piątek, Marek, Zych, Janik, Nowak (libero) oraz Wilczyńska i Frączak

Bardziej dramatyczny przebieg miało drugie spotkanie dnia, pomiędzy UKS-em Libero Starogard Gdański a LTS-em Legionovią Legionowo. Po dobrym pierwszym secie w wykonaniu ekipy z Mazowsza zawodniczki ze Starogardu, między innymi dzięki lepszej zagrywce, pokonały podopieczne trenera Wojciecha Lalka 3:1.

MVP meczu: Jowita Nowacka

UKS Libero Starogard Gdański – LTS Legionovia Legionowo 3:1
(19:25, 25:21, 25:21, 25:22)

Libero: Turzyńska, Nowacka, Kobus, Wąsowska, Zielonka, Lubawska,  Lamek (libero) oraz Adamska i Rezmer
Legionovia: Niderla, Oleszczuk, Grabka, Rasińska, Mazurkiewicz, Omelaniuk, Wrońska (libero)  oraz Montowska, Karpińska, Sochaczewska, Sobolewska i Trzeciak (libero)

Popołudniowe mecze grupy B to wyrównane, czterosetowe spotkania. W pierwszym z nich KS Pałac Bydgoszcz odniósł zwycięstwo nad rywalkami z Developresu SkyRes V LO Rzeszów 3:1. Po słabszym, trzecim secie zawodniczkom z Bydgoszczy udało się wrócić do konsekwentnej gry w ataku i wynikiem 27:25 po nerwowej końcówce czwartego seta uniknęły niepewnego tie-breaka.

MVP meczu: Aleksandra Marcinkiewicz

KS Pałac Bydgoszcz – Developres SkyRes V LO Rzeszów 3:1
(26:24, 25:22, 18:25, 27:25)

Pałac: Sidor, Brzoska, Świderska, Marcinkiewicz, Wysocka, Adamek, Portalska (libero) oraz Bilicka, Hamuda, Chmarzyńska i Jaskólska
Developres: Michalak, Grodzka, Makiewicz, Filipek, Dziadosz, Wisz, Bartyzel (libero) oraz Banek, Pacak i Bieniarz

W ostatnim środowym spotkaniu, po którym nastąpiła oficjalna ceremonia otwarcia turnieju, zawodniczki MUKS-u Sparty Warszawa nie bez trudu pokonały przeciwniczki z Impelu Gwardii Wrocław 3:1. O ile w pierwszym secie prowadzenie Sparty, a w drugim Gwardii było zdecydowane, o tyle trzecia odsłona meczu odznaczała się wyrównaną walką od samego początku, aż po końcowe 27:25 dla warszawianek, które następnie już z dużo bezpieczniejszym marginesem punktów wygrały seta numer cztery.

MVP meczu: Klaudia Jankowska

MUKS Sparta Wraszawa – Impel Gwardia Wrocław 3:1
(25:20, 22:25, 27:25, 25:19)

Sparta: Florczyk, Matyszczak, Stasiak, Jankowska, Kęsik, Dąbrowska, Bator (libero) oraz i Włodarczyk
Impel: Nowak, Flendrich, Jezierska, Ociepa, Mielczarek, Śmidowicz, Maziakowska (libero) oraz Dorosz, Szczurowska, Antoniak i Świętoń