Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jacek Kasprzyk: Jastrzębski Węgiel na fali wznoszącej

Jacek Kasprzyk: Jastrzębski Węgiel na fali wznoszącej

fot. archiwum

Obecnie oczy całej siatkarskiej Polski skierowane są na rywalizację o brązowe medale PlusLigi. Mecze obserwuje także wiceprezes PZPS-u. - Ten mecz bardziej rozegra się w głowach niż siatkarsko - mówi o decydującym starciu Jacek Kasprzyk.

W rywalizacji o najniższy stopień podium PlusLigi obecnie jest remis. Po dwóch wygranych PGE Skry jastrzębianie odrobili straty i po dwóch zwycięstwach w tie-breaku o końcowym wyniku zdecyduje piąty mecz w Bełchatowie. W czwartym starciu w Jastrzębiu-Zdroju walki nie brakowało, a obie drużyny stworzyły widowisko na najwyższym poziomie. O końcowym rezultacie decydowały błędy – ich więcej popełnili bełchatowianie. – Emocje w tym meczu były wspaniałe. Trzeba się cieszyć, ponieważ poziom pojedynku był wyższy niż ten w trzecim spotkaniu. W tej chwili na pewno psychicznie Jastrzębski Węgiel jest na fali wznoszącej, Skra z kolei ma dwa ciężkie i przegrane mecze za sobą, z tym może mieć chyba trochę problem. Przed tym decydującym meczem życzę jednak obu drużynom takiej dobrej i zaciętej walki – powiedział po spotkaniu wiceprezes zarządu ds. sportu i szkolenia PZPS-u Jacek Kasprzyk.

Ekipa Roberto Piazzy po dwóch przegranych,wróciła do dobrej gry, a co za tym idzie do całej rywalizacji. – Zdecydowanie tak. Jastrzębianie w tych dwóch ostatnich meczach grali cały czas równo. W dodatku, choć Skra jeśli chodzi o skład jest mocniejsza, to dobre zmiany w Jastrzębskim Węglu sprawiły, że stan rywalizacji wynosi 2:2 – przyznał.

Środa 06.05. godz. 20.30 – wtedy wystartuje ostatni mecz PlusLigi 2014/2015. Jeszcze niedawno mało kto spodziewał się, że brązowe medale rozdane zostaną dopiero po piątym pojedynku. Kto odbierze je w Bełchatowie? – Nie jestem hazardzistą i nie będę stawiał na jedną drużynę. Wydaje mi się, że szanse rozkładają się nadal 50 na 50. Wszystko będzie zależeć raczej od dnia, od tego jak chłopaki wypoczną i zregenerują się po tej walce, a także jak drużyny podejdą psychicznie do tego spotkania. Myślę, że ten mecz bardziej rozegra się w głowach niż siatkarsko – ocenił Jacek Kasprzyk.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved