Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Giuseppe Cuccarini: W pierwszym meczu nie byliśmy gotowi

Giuseppe Cuccarini: W pierwszym meczu nie byliśmy gotowi

fot. Bogusław Krośkiewicz

- Wydaje mi się, że w pierwszym meczu nie byliśmy jeszcze gotowi na grę na tak wysokim poziomie. Mieliśmy piętnastodniową przerwę od grania  - powiedział po spotkaniach w Szczecinie trener Chemika Police, Giuseppe Cuccarini.

Gratulacje, wyrównaliście stan rywalizacji z PGE Atomem Treflem Sopot. Co można powiedzieć o tym drugim meczu finałowym?

Giuseppe Cuccarini: – Jestem bardzo zadowolony z tego, jak moje zawodniczki się zaprezentowały w tym spotkaniu. Zarówno w elementach taktycznych, jak i technicznych zespół zagrał dobrze. Znakomicie wyglądało też to, jak zespół był zmotywowany, z jakim charakterem grał. Oczywiście w pierwszym secie nie wyglądało to dobrze, ale reakcja drużyny była fantastyczna, w drugim, trzecim i czwartym secie było już dobrze i chciałbym pogratulować moim zawodniczkom.

Na czym pańskim zdaniem polegała główna różnica pomiędzy tym pierwszym spotkaniem a tym następnym? Oczywiście poza wynikiem.Wydaje mi się, że w pierwszym meczu nie byliśmy jeszcze gotowi na grę na tak wysokim poziomie. Mieliśmy piętnastodniową przerwę od grania, bez meczów na wysokim poziomie. Tylko w tym czasie trenowaliśmy. Po drodze jeszcze mieliśmy też swoje problemy, ale ogólnie nie było źle.

W drugim spotkaniu bardzo dobrą zmianę dała Aleksandra Jagieło…

Wiadomo, że trenerzy próbują w trudnych sytuacjach szukać rozwiązań. Ola Jagieło zagrała naprawdę dobre spotkanie, Anna Werblińska miała kłopoty w ataku. Weszła Ola i pomogła zespołowi. W naszej drużynie jest trzynaście zawodniczek, ponieważ Sanja Malagurski jest obecnie poza teamem.

Teraz rywalizacja przenosi się do Ergo Areny. Czego pan się spodziewa w tych meczach?

– Mamy w drużynie zawodniczki, które są w stanie grać na wysokim poziomie. Spodziewam się tego, że zagrają one tak, jak w sobotnim meczu. Pokażą ducha walki, zaprezentują naprawdę dobrą siatkówkę i będą zaangażowane w każdą akcję.

Podczas finału Orlen Ligi możecie używać systemu challange. To dobra sytuacja?

To jest bardzo dobra sytuacja. Ja czasami nie trafiałem, kiedy brałem wideoweryfikację. Ogólnie jednak taka możliwość uspokaja sytuację, nie musisz już, mając szansę wzięcia challenge, protestować, akceptujesz to, jak akcja się zakończyła.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved