Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartosz Kurek: Nie uważam się za wielką gwiazdę

Bartosz Kurek: Nie uważam się za wielką gwiazdę

fot. Joanna Skólimowska

Hit transferowy PlusLigi stał się faktem. Bartosz Kurek podpisał kontrakt z ekipą mistrzów Polski, Asseco Resovią Rzeszów. - Oferta była bardzo konkretna, negocjacje nie były zbyt długie - mówi w rozmowie z Łukaszem Kadziewiczem nowy przyjmujący rzeszowian.

O tym transferze mówiło się już od jakiegoś czasu. 27-letni zawodnik po roku spędzonym w Rosji i dwóch latach we Włoszech zdecydował się powrócić do rodzimej ligi, podpisując roczną umowę z drużyną prowadzoną przez Andrzeja Kowala. – Jestem bardzo zadowolony. Po reakcjach znajomych czy kolegów z boiska już czuję, że był to dobry wybór – komentuje popularny „Kuraś”. Zawodnik parafował roczny kontrakt z możliwością przedłużenia go na kolejny rok. – Nie wykluczam żadnej opcji. Kontrakt został podpisany tak, że po jedynym sezonie możemy się rozstać lub przedłużyć naszą współpracę, więc myślę, że zarówno ja, jak i klub jesteśmy odpowiednio zabezpieczeni – wyjaśnia reprezentant Polski.

Kurek zdaje sobie jednak sprawę, że same wzmocnienia podczas okienka transferowego nie wystarczą do tego, by wywalczać kolejne trofea. – Takich sukcesów nie osiąga się w maju za sprawą transferów, tylko ciężką pracą podczas całego sezonu i poprzez budowę kolektywu, który będzie grał na odpowiednim poziomie. Z drugiej strony jak patrzę na zawodników, którymi dysponuje Resovia, to uważam, że spokojnie możemy myśleć o wygraniu czego tylko się da – ocenia były zawodnik Lube Banki Treia. Jego przyjście z ligi włoskiej wzbudza u kibiców w całej Polsce sporo emocji. Jak mówi sam siatkarz, poziom ligi jest bardzo wysoki i jeden transfer nie wpłynie na niego znacząco. – Nie uważam się za wielką gwiazdę i nie traktuję mojego przyjścia do PlusLigi jako objawienia czy transferu, który podniesie poziom – zauważa zawodnik. – Jest to przecież liga chłopaków, którzy w tamte wakacje zrobili kawał dobrej roboty. Według mnie niepotrzebne jest podnoszenie poziomu sportowego, bo liga i tak gra na coraz wyższym poziomie – jest więcej klubów, które się liczą w walce o trofea, ale decydując się na Resovię, zdawałem sobie sprawę, że to klub, który będzie mierzył w każdych rozgrywkach jak najwyżej – dodaje 27-latek.

Jak potwierdził sam zawodnik, nie tylko mistrzowie Polski byli zainteresowani usługami siatkarza. – Prowadziłem rozmowy z innymi klubami, ale historia mojego transferu nie była jakaś nadzwyczajna. Nie zrywałem negocjacji, by potem do nich wracać. Oferta była bardzo konkretna, negocjacji nie były zbyt długie. Wykonałem dwie rozmowy z włodarzami klubu i jedną z trenerem i stało się jasne, że jest to dla mnie najlepsze miejsce – kończy Bartosz Kurek.źródło: inf. własna, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved