Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kanarkowy rozgrywający Transferu Bydgoszcz

Kanarkowy rozgrywający Transferu Bydgoszcz

fot. archiwum

Sezon 2014/2015 siatkarze Transferu Bydgoszcz zakończyli na wysokim 5. miejscu. Klub znad Brdy już rozpoczął kompletowanie składu i pozyskał pierwszego siatkarza. Został nim Brazylijczyk Murilo Radke, który na pozycji rozgrywającego zastąpi Pawła Woickiego.

Podopieczni Vitala Heynena zaliczyli bardzo udany sezon. Pod wodzą Belga udało im się zająć piąte miejsce w PlusLidze i wywalczyć awans do europejskich pucharów kosztem faworyzowanej ZAKSY. W nadchodzących rozgrywkach zespół zostanie jednak mocno odmieniony – zmiany dotknęły zarówno zawodników, jak i trenera. Nowym szkoleniowcem bydgoszczan będzie Piotr Makowski, a pierwszym nowym zawodnikiem Murilo Radke, który zagra w Polsce przez najbliższy rok.

Brazylijski rozgrywający w Bydgoszczy zastąpi Pawła Woickiego, który zdecydował się przenieść do Olsztyna. Murilo Radke urodził się w 1989 roku i swoją przygodę z siatkówką rozpoczął w wieku 11 lat w klubie Sogipa. Barw tej drużyny bronił przez pięć lat, grając w rozgrywkach młodzieżowych, a później wspomagając także zespół seniorski. W wieku 16 lat Murilo Radke zaczął swoje tournee po brazylijskich klubach. Roczne przygody w Unisulu, Inga Alvares i Ulbrze Suzano nie dostarczyły mu wielu medali i trofeów, a pierwszym klubem, z którym udało mu się osiągnąć znaczniejsze sukcesy, była Sada Cruzeiro. Przez dwa lata gry w tym klubie Murilo Radke zdobył brązowy medal Superligi, mistrzostwo stanowe oraz brązowy medal klubowych mistrzostw Ameryki Południowej. W kolejnych sezonach rozgrywający ubierał trykot Pinheiros Sky czy Cimedu Florianopolis, jednak nie zdołał powiększyć swojej medalowej kolekcji za wyjątkiem medali mistrzostw stanowych. Sezon 2013/2014 był jego ostatnim, jak do tej pory, na brazylijskiej ziemi. Wraz z Kappesbergiem Canoas zajął 5. miejsce w Superlidze oraz dołożył kolejne mistrzostwo stanowe i zdecydował się przenieść do Europy. Jego pierwszym przystankiem mógł być Radom, jednak wyścig o podpis zawodnika wygrała Budvanska Rivijera Budva.

Murilo Radke był również powoływany do kadry Canarinhos. Wraz z zespołem U-19 zdobył w Oranie srebrny medal mistrzostw świata, rok później stanął na najwyższym stopniu podium na mistrzostwach Ameryki Południowej. W kadrze do lat 21 udało mu się zdobyć srebrny medal mistrzostw kontynentalnych oraz złoto mistrzostw świata. W seniorskiej reprezentacji Murilo Radke również zdobył kilka laurów. Jego przygoda w dorosłej siatkówce w wydaniu kadrowym rozpoczęła się od brązowego medalu uniwersjady w Shenzhen w 2009, a następnie przyszły dwa złote krążki na igrzyskach panamerykańskich (2011) i pucharze panamerykańskim (2013). W minionym sezonie reprezentacyjnym Radke był trzecim rozgrywającym w kadrze Bernardo Rezende i zawiesił na swojej szyi srebrny medal Ligi Światowej. Na mistrzostwa świata w Polsce nie pojechał. W zbliżającym się sezonie kadrowym również został powołany do zespołu narodowego Brazylii.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved