Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Grzegorz Łomacz: Mam nadzieję, że już z kadry nie wypadnę

Grzegorz Łomacz: Mam nadzieję, że już z kadry nie wypadnę

fot. archiwum

- Powołanie to dla mnie niesamowita sprawa, powrót po długiej przerwie bardzo cieszy i mam nadzieję, że już z kadry nie wypadnę. Zamierzam ciężko pracować, aby móc ponownie wystąpić w biało-czerwonej koszulce - mówi Grzegorz Łomacz.

W debiutanckim sezonie w PlusLidze Cuprum Lubin uplasowało się na siódmym miejscu. Jednak niewiele brakowało, aby walczyło nawet o medale, przegrywając ćwierćfinałową rywalizację z Jastrzębskim Węglem dopiero w tie-breaku. Miedziowi są zadowoleni ze swojej postawy w zakończonych już rozgrywkach. – Miniony sezon oceniam bardzo pozytywnie, ponieważ naszym marzeniem na początku był awans do fazy play-off. Oczywiście apetyty rosły w miarę jedzenia i naprawdę niedużo zabrakło, żeby awansować nawet do najlepszej czwórki. Mecze z Jastrzębskim Węglem były „na styku” i wszystko mogło się zdarzyć. Potem niestety poziom naszej gry trochę spadł i nie prezentowaliśmy się już tak dobrze jak na początku sezonu. Uważam jednak, że to siódme miejsce trzeba uznać za naprawdę duży sukces – mówi na łamach serwisu moja-ostroleka.pl Grzegorz Łomacz, rozgrywający miedziowych.

Doświadczony zawodnik bardzo pozytywnie postrzega dotychczasową współpracę z lubińskim klubem, a włodarze usatysfakcjonowani są jego postawą, toteż kontrakt z Łomaczem został przedłużony na dwa kolejne sezony. – W klubie nie było większych problemów, a dużym argumentem do pozostania była dla mnie osoba trenera. Współpraca z nim przebiegała bardzo dobrze i cieszę się, że będę miał okazję pracować z nim także w kolejnym sezonie – zaznaczył zawodnik.

Dobra postawa Łomacza nie umknęła selekcjonerowi reprezentacji Polski, Stephane’owi Antidze, który powołał go do reprezentacji. Zawodnik wraz z częścią innych powołanych już od kilku dni trenuje w Spale, przygotowując się do międzynarodowych turniejów. Rozgrywający Cuprum liczy, że jego dobra gra i ambitna postawa na treningach zaowocuje ponownymi występami w pierwszej szóstce kadry. – Zamierzam ciężko pracować, aby móc ponownie wystąpić w biało-czerwonej koszulce. Samo powołanie to dla mnie niesamowita sprawa, powrót po długiej przerwie bardzo cieszy i mam nadzieję, że już z kadry nie wypadnę – zakończył Łomacz.źródło: inf. własna, moja-ostroleka.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved