Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP młodziczek: Lider Konstantynów Łódzki z dwoma zwycięstwami

MP młodziczek: Lider Konstantynów Łódzki z dwoma zwycięstwami

W Człuchowie odbywają się mistrzostwa Polski młodziczek, po pierwszym dniu awans do półfinału wywalczył Lider Konstantynów Łódzki. Natomiast w grupie A wszystkie zespoły mają po jednym zwycięstwie i porażce.

Grupa A

W pierwszym meczu spotkały się APS Rumia i Energa Gedania Gdańsk, oba zespoły znają się bardzo dobrze, ponieważ rywalizują w jednym województwie. Sety były wyrównane, jednak wszystko rozstrzygnęło się w końcówkach, w których lepsze okazały się gdańszczanki. – W regionie spotykaliśmy się osiem razy. Zagrały drużyny o podobnym potencjale. Każdy set był jak to się mówi na styk. Ich losy rozstrzygały się w końcówkach. W poczynania drużyn wkradła się nerwowość, ale jest to normalne na starcie szczególnie w tej kategorii wiekowej – stwierdził szkoleniowiec gdańskiej drużyny, Witold Jagła.

Później na parkiecie pojawiły się zespoły, które także znają się z rozgrywek wojewódzkich – MOS Wola Warszawa i LTS Legionovia Legionowo. Ponownie mecz był wyrównany. W pierwszym secie niewielkie prowadzenie miały legionowianki, które dowiozły przewagę do końca. W drugiej partii przez długi czas gra toczyła się punkt za punkt, ale ostatecznie lepszy okazał się zespół Legionovii i to zawodniczki tej drużyny mogły się cieszyć ze zwycięstwa 2:0.

Drugie spotkanie okazało się lepsze dla warszawianek. Mimo że nie rozpoczęły najlepiej, bo szybko na prowadzenie wyszły siatkarki Energi Gedanii Gdańsk, które wygrały 25:17. W drugiej partii wydarzenia na boisku obróciły się o 180 stopni, pewnie grały zawodniczki MOS-u Wola, które pewnie wygrały 25:14. Zwycięzcę miał wyłonić tie-break. Początek znakomity w wykonaniu warszawianek, które prowadziły 3:0, 5:0. Przy zmianie stron przewaga MOS-u była spora 8:2, jednak gdańszczanki zdołały doprowadzić do wyrównania po 11. Warszawianki poprawiły się i skutecznym blokiem zakończyły mecz 15:11.

Także rumianki lepiej zagrały w popołudniowej sesji. Na początku spotkania było trochę nerwowości i sprawdzania rywala. Przewaga APS-u nad Legionovią zakończyła się zwycięstwem rumianek 25:20. Druga partia toczyła się już pod dyktando siatkarek z Pomorza, które grały pewnie każdym elementem i wygrały 25:17. Sytuacja w grupie jest niezwykle ciekawa, każda z drużyn ma po jednym wygranym i jednym przegranym meczu. Zwycięzcy sobotnich spotkań wywalczą awans do strefy medalowej.

W grupie B pierwsze na boisku pojawiły się siatkarki Lidera Konstantynów Łódzki i MUKS-u Dargfilu Tomaszów Mazowiecki. Spotkanie było wyrównane, zawodniczki walczyły o każdą piłkę. W końcówkach więcej zimnej krwi zachowały zawodniczki Lidera, które wygrały 25:21 i w drugiej partii minimalnie 25:23.

SOS MKS San Pajda Jarosław wygrał pierwszego seta w meczu z KS-em Pałacem Bydgoszcz. Podopieczne trenera Piotra Cholewy imponowały radością gry i ambicją. Jednak w dwóch kolejnych partiach wyraźnie lepsze były bydgoszczanki. W tie-breaku Pałac prowadził 7:5 i po serii kilku punktów za sprawą zagrywki Mirelli Suchodolskiej bydgoszczanki pewnie wygrały 15:6. – Najważniejszy jest końcowy rezultat. Wynik poszedł w świat. Nie jestem zadowolony z poziomu gry zespołu, ale najistotniejsze jest to, że rozpoczęliśmy turniej od zwycięstwa. Dobrze funkcjonowała nasza zagrywka i ten element mocno przyczynił się do naszego sukcesu – powiedział trener Pałacu, Maciej Kromrych.

W sesji popołudniowej spotkały się dwa zespoły, które poprzednie mecze przegrały. Radosna siatkówka w wykonaniu zawodniczek SOS-u MKS San Pajda szybko została zgaszona przez MUK Dargfil Tomaszów Mazowiecki, które pewnie wygrały 25:16. Bardziej wyrównany był drugi set, ale także w nim lepsze okazały się tomaszowianki, które w sobotę będą walczyć o strefę medalową, natomiast zawodniczki z Jarosławia szans na awans już nie mają.

Bydgoszczanki rozegrały kolejny tie-break. Pierwszego seta wygrały wysoko, spokojnie kontrolując przebieg wydarzeń na boisku (25:15). W drugiej partii siatkarki Lidera grały zdecydowanie lepiej, poukładały swoją grę i walka toczyła się punkt za punkt. W końcówce lepszy okazał się Lider (25:21). Tie-break to walka nerwów, obie drużyny walczyły o każdą piłkę, grę na przewagi wytrzymały zawodniczki z Konstantynowa Łódzkiego, które wygrały 16:14.