Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Zanosi się na rewolucję kadrową w Transferze

Zanosi się na rewolucję kadrową w Transferze

fot. plusliga.pl

Miała być kadrowa ewolucja, jednak Transfer może czekać prawdziwa rewolucja w składzie. Klub na pewno opuści rozgrywający Paweł Woicki, ale pożegnań będzie więcej. Na razie ważne umowy mają tylko dwaj zawodnicy.

We wtorek Asseco Resovia zdobyła, po finałowym triumfie z Lotosem Treflem Gdańsk, mistrzostwo Polski. Bydgoska drużyna zakończyła natomiast sezon już dwa tygodnie temu – na piątym miejscu. W nowy wkroczy już z Piotrem Makowskim jako trenerem, który wspólnie z prezesem klubu Piotrem Sieńko i byłym szkoleniowcem Vitalem Heynenem konstruują skład.

Zespół będzie się różnił od tego z minionego sezonu. Na pewno nastąpi zmiana na kluczowej pozycji – rozgrywającego. Paweł Woicki przenosi się do Indykpolu AZS-u Olsztyn. Jeszcze nic nie podpisałem, ale rzeczywiście rozmowy są prowadzone. Chciałem zostać w Bydgoszczy. Jednak nie doszliśmy do porozumienia i nie chodzi o pieniądze – informuje były reprezentant Polski.

Poszukiwania nowego rozgrywającego to obecnie priorytet bydgoszczan, którzy chcą zatrudnić oczywiście doświadczonego siatkarza. – Młodemu graczowi bardzo trudno się przebić. Niezbędne jest doświadczenie. I raczej szukać będziemy kogoś, kto je posiada – potwierdza trener Makowski. W Polsce takich rozgrywających brakuje. Z ZAKSY odchodzi Paweł Zagumny, ale za jego usługi ciągle trzeba sporo płacić. Pomóc mogą finansowe problemy Jastrzębskiego Węgla. Michal Masny grał u Makowskiego, kiedy trener dwa lata temu zdobywał z Delectą czwarte miejsce. Słowakowi taki powrót pasowałby także ze względów osobistych.Odejście Woickiego to decyzja klubu. Strata Konstantina Cupkovicia, jeśli do niej dojdzie, jest już związana z możliwościami finansowymi Transferu. – Nasz budżet odbiega od tych, którymi dysponują najsilniejsze kluby w Polsce. Dlatego nie będziemy się z nimi ścigać – przyznaje prezes Sieńko

Na pewno pozostaną Jakub Jarosz i Jan Nowakowski, którzy mają ważne kontrakty. Razem z Woickim do Olsztyna przenieść się ma środkowy Justin Duff. Mało prawdopodobne, że w Transferze nadal zagrają Andrew Nally i Steven Marshall. Propozycje pozostania dostali Dawid Gunia, Wojciech Jurkiewicz i Marcin Waliński. Duży znak zapytania dotyczy też Dawida Murka.

*Autor: Waldemar Wojtkowiak
*Więcej w Gazecie Wyborczej Bydgoszcz

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved