Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wojciech Grzyb: Na zgrupowanie pojadę pełen dobrych emocji

Wojciech Grzyb: Na zgrupowanie pojadę pełen dobrych emocji

fot. Lotos Trefl Gdańsk

- Jestem zadowolony z całego sezonu. Przed startem rozgrywek na papierze wyglądało to całkiem dobrze, ale nie aż tak optymistycznie, że zagramy w dwóch finałach, wygramy Puchar Polski i zdobędziemy srebrny medal - mówił Wojciech Grzyb, środkowy Lotosu Trefla.

Lotos Trefl Gdańsk bez wątpienia jest największą niespodzianką tego sezonu. Podopieczni Andrei Anastasiego przebojem wdarli się na podium rozgrywek PlusLigi i swojego pogromcę znaleźli dopiero w finale mistrzostw Polski. – Jestem bardzo zadowolony z całego sezonu. Przed startem rozgrywek na papierze wyglądało to całkiem dobrze, ale nie aż tak optymistycznie, że zagramy w dwóch finałach, wygramy Puchar Polski i zdobędziemy srebrny medal. Jest to spore zaskoczenie nie tylko dla nas, lecz także dla ekspertów, dziennikarzy czy kibiców. To tylko potwierdza, że ciężką pracą na treningach i walką jesteś w stanie wiele osiągnąć – podkreślał po ceremonii dekoracji Wojciech Grzyb. Ekipa z Trójmiasta przez cały sezon opierała swoją grę na jednej szóstce zawodników. Trener Anastasi rzadko dokonywał zmian, lecz przyniosło to znakomity rezultat. – Faktycznie tak to wyglądało, że cały czas grała jedna szóstka, ale chciałem podkreślić, że druga szóstka również dobrze się spisywała, dzięki czemu poziom treningów był bardzo wysoki i drużyna odniosła wiele sukcesów w tym sezonie – wyjaśniał środkowy gdańszczan.

Po świetnym sezonie Wojciech Grzyb chce pozostać w ekipie Lotosu. – Na tę chwile obie strony są zainteresowane przedłużeniem kontraktu. Wszystko idzie w tym kierunku, że się dogadamy, ale dopóki umowa nie jest podpisania, to ciężko powiedzieć – tłumaczy wicemistrz świata z 2006 roku, który już za kilkanaście dni stawi się na zgrupowaniu reprezentacji Polski. 34-letni środkowy ostatni raz biało-czerwony trykot przywdziewał w 2009 roku. – Czuję się wspaniale z myślą, że wracam do kadry. Szczerze mówiąc, nie brakowało mi tego, bo się wcale nie spodziewałem powołania.(uśmiech) Po dobrym sezonie cieszę się, że trener Antiga mnie docenił i powołał do reprezentacji. Na zgrupowanie pojadę pełen dobrych emocji i zobaczymy, jak ta przygoda się potoczy – zakończył Wojciech Grzyb.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved