Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Juan Manuel Serramalera: Zrobimy wszystko, aby zająć piąte miejsce

Juan Manuel Serramalera: Zrobimy wszystko, aby zająć piąte miejsce

fot. orlenliga.pl

- Zagraliśmy dobry mecz, choć rywal postawił nam poprzeczkę wysoko. Cieszy mnie postawa i zaangażowanie całej drużyny w końcówce sezonu. Zrobimy wszystko, aby zająć piąte miejsce - powiedział po spotkaniu z Budowlanymi Juan Manuel Serramalera.

MKS Dąbrowa Górnicza wygrał drugi mecz z Budowlanymi Łódź i zagra o piątą lokatę w Orlen Lidze ze zwycięzcą meczu BKS Aluprof Bielsko-Biała – Legionovia Legionowo. Viktora ta nie przyszła łatwo miejscowej drużynie, o czym świadczy gra na przewagi w drugim secie wygranym przez MKS w stosunku 32:30. Dzięki dużemu zaangażowaniu wszystkich zawodniczek ekipa z Zagłębia wyszła z pojedynku z tarczą. – Jestem zadowolony z osiągniętego wyniku. Zdawaliśmy sobie sprawę, że to spotkanie nie będzie łatwe i rzeczywistość pokazała, że tak było. Obie ekipy zagrały bardzo walecznie, może poza pierwszym setem, gdzie prowadziliśmy. W drugim i trzecim rozdaniu dzięki zaangażowaniu i waleczności wygraliśmy te dwie partie. Cieszy mnie postawa drużyny w końcówkach setów, dziewczyny dokonywały słusznych i dobrych wyborów. Cała ekipa w końcówce sezonu walczy do końca, nie odpuszcza żadnego spotkania. W tym pojedynku dobrze kończyliśmy pierwsze akcje, natomiast w Łodzi nasza gra lepiej wyglądała w bloku oraz obronie. Tym razem nie zagraliśmy dobrze na siatce, o czym świadczą tylko trzy punkty zdobyte w tym elemencie. Po tym, jak odpadliśmy w ćwierćfinale, mieliśmy cel, aby zagrać o piątą lokatę. Obecnie czekamy na naszego rywala, którym będzie drużyna z Bielska-Białej lub Legionowa, zrobimy wszystko, aby zająć jak najwyższe miejsce w lidze – powiedział argentyński szkoleniowiec Juan Manuel Serramalera. W podobnym tonie wypowiedziała się Eleonora Dziękiewicz, która podkreśliła, że kluczem do zwycięstwa było szczęście. – W meczu z Budowlanymi byłyśmy trochę lepszym zespołem, mówi się, że szczęście sprzyja lepszym i ono było po naszej stronie. Był to bardzo nerwowy mecz, kosztował nas on wiele sił, cieszy to, że nadal będziemy grały o piąte miejsce – zakończyła zawodniczka.

Minorowe nastroje panowały w ekipie z Łodzi, która przyjechała do Dąbrowy Górniczej z zamiarem odniesienia zwycięstwa. Łodzianki prowadziły w pierwszym secie, w drugim miały piłki setowe i nie wykorzystały swoich szans, co srodze się na nich zemściło. Na domiar tego duża liczba błędów własnych w znaczny sposób przyczyniła się do porażki Budowlanych. – Przyjechałyśmy do Dąbrowy Górniczej, żeby wygrać, byłyśmy nastawione na walkę, ale niestety nie udało nam się. Patrząc na statystyki, to dąbrowianki w bloku i przyjęciu były lepsze, siła ataku rozłożyła się równo. Na pewno o naszej porażce zadecydowała duża ilość błędów własnych. Nie czujemy się słabszym zespołem od przeciwniczek, a pomimo tego zeszłyśmy z boiska pokonane – powiedziała Magdalena Śliwa. Zawiedziony postawą swojej drużyny był jej szkoleniowiec, który nie tak wyobrażał sobie końcowe rozstrzygnięcie tego spotkania. W decydujących momentach meczu jego podopieczne nie zachowały chłodnej głowy i przegrały. – Ten mecz kosztował nas sporo sił, było wiele emocji w tym spotkaniu. W naszej grze było wiele przestojów i to w głównej mierze zadecydowało o porażce. W pierwszym secie prowadziliśmy 16:14 i przegraliśmy tę partię 19:25, czyli w końcówce zdobyliśmy zaledwie trzy punkty – wyglądało to bardzo źle z naszej strony. W drugim i trzecim secie prowadziliśmy wyrównaną grę z zespołem z Dąbrowy Górniczej, lecz w decydujących momentach tych setów nie wytrzymywaliśmy. Tak samo było w pierwszym meczu w Łodzi. Musimy z tej porażki wyciągnąć wnioski, ponieważ przed nami są jeszcze dwa mecze, a nie chcemy ich tylko odbyć, chcemy się pokazać w tych spotkaniach z jak najlepszej strony – podsumował Błażej Krzyształowicz.

 źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved