Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > J. Żurowska: Myślimy wyłącznie o obronie mistrzowskiego tytułu

J. Żurowska: Myślimy wyłącznie o obronie mistrzowskiego tytułu

fot. archiwum

W piątek rusza finalny bój o złoto Orlen Ligi. W szranki staną najlepsze zespoły po sezonie zasadniczym - Chemik oraz Atom Trefl Sopot. - Cel mamy jasno sprecyzowany - obronić tytuł mistrza Polski - przyznała prezes klubu z Polic, Joanna Żurowska.

– Zbliża się najważniejszy w całym sezonie czas ostatecznych rozstrzygnięć. Tak jak w ubiegłym roku, tak i teraz, na przełomie kwietnia i maja, nachodzi mnie refleksja o tym, jak błyskawicznie mijają sezony. Dopiero co rozpoczynaliśmy ligowe rozgrywki, a już jesteśmy na ich finiszu i gramy w wielkim finale. Mam jednak wrażenie, że ten kończący się sezon przemknął jeszcze szybciej niż poprzedni. Zapewne dlatego, że więcej się w nim działo, że uczestniczyliśmy w Lidze Mistrzyń, że zespół odnosił tak wspaniałe sukcesy w walce z najpotężniejszymi klubami europejskimi, że gościliśmy najlepsze drużyny w Azoty Arenie. To miłe wspomnienia, jednak przed nami to, co dla klubu i dla zespołu jest najbardziej istotne, czyli obrona mistrzowskiego tytułu – przyznała prezes Chemika Police, Joanna Żurowska, dodając, że nastroje w drużynie są bardzo podniosłe. – O tym wszyscy myślimy, na tym się skupiamy i jeśli mam się odnieść do panującej u nas atmosfery, to powiem, że jest adekwatna do rangi wydarzenia, jakim jest wielki finał Orlen Ligi i do czekających nas meczów. Jest wielka mobilizacja, koncentracja i praca nad detalami, które pozwolą nam się znów zaprezentować z jak najlepszej strony przed siatkarską Polską – powiedziała prezes.

Nie ulega wątpliwości, że mimo wszystko dla jeszcze aktualnych mistrzyń Polski obrona tytułu jest jedyną możliwością zakończenia sezonu pozytywnym rezultatem. Po porażce w Pucharze Polski oraz słabym występie w Final Four Ligi Mistrzyń złoty medal to jedyne trofeum, które może paść ich łupem. – Mam nadzieję, że tak jak podczas Final Four kibice wypełnili Azoty Arenę, tak i teraz przy okazji wielkiego finału Orlen Ligi także pojawią się w komplecie. Tym bardziej, że zawsze mogą liczyć na wspaniałe widowisko sportowe oraz na wyjątkową atmosferę i zabawę na trybunach – zaznaczyła Żurowska. – Koniec sezonu jest tradycyjnie początkiem ruchów transferowych na siatkarskiej giełdzie. Ale dla nas sezon jeszcze się nie zakończył, my koncentrujemy się teraz na meczach finałowych. To jest dla nas najważniejsze. Cel mamy jasno sprecyzowany – obronić tytuł mistrza Polski. Na decyzje dotyczące przyszłości będzie czas po meczach finałowych, po zakończeniu obecnego sezonu i jego podsumowaniu – dodała. Zadanie Chemika Police jest jednak trudne – w pierwszym meczu z sopociankami w tym sezonie mistrzynie Polski potrzebowały aż pięciu partii, żeby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. W kolejnej batalii było już lepiej, gdyż drużyna Anny Werblińskiej pokonała rywali 3:0. Nie zmienia to faktu, że forma Trefla rośnie, co pokazało także ich zwycięstwo w finale Pucharu Polski nad policzankami, więc widzowie w Azoty Arenie mogą spodziewać się emocjonującego widowiska.

źródło: chemik-police.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved