Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Znamy 14 siatkarek, które powalczą o awans Trójkolorowych na ME

Znamy 14 siatkarek, które powalczą o awans Trójkolorowych na ME

fot. archiwum

Trenerka reprezentacji Francji, Magali Magail, podała nazwiska 14 siatkarek, które pod koniec maja powalczą o awans do mistrzostw Europy, które w tym roku odbędą się w Belgii i Holandii. Ich rywalkami będą Słowenki.

Decyzja co do wyboru tej 14 została podjęta, biorąc pod uwagę to, że kilka siatkarek nie mogło się znaleźć na tej liście – wyjaśnia swój wybór Magail. Christina Bauer podda się zabiegowi zaraz po sezonie spędzonym w lidze tureckiej, a Myriam Kloster nie może pomóc kadrze z przyczyn osobistych. Z drugiej strony kilka bardziej doświadczonych zawodniczek zdecydowało się jeszcze pod koniec swojej kariery uświetnić ją występami w narodowej reprezentacji. Zdecydowaliśmy się kontynuować naszą pracę, którą rozpoczęliśmy rok temu, zbudować zespół oparty na młodych zawodniczkach, wspomaganych tymi, które mają już doświadczenie z gry na arenie międzynarodowej, naszymi libero Déborah Ortschitt i Alexandrą Rochelle. Jedyną poważną zmianą, jaka zaszła, jest pojawienie się w tym składzie Ludmilly Lican, która ma za sobą bardzo dobry sezon w rodzimej lidze – ocenia była reprezentantka Francji, a obecnie trenerka Trójkolorowych, Magali Magail.

Wybrana 14 zawodniczek rozpocznie swoje przygotowania do pojedynków z reprezentacją Słowenii, których stawką będzie awans na mistrzostwa Europy, już 10 maja. Tydzień później Francuzki rozegrają mecz sparingowy ze Szwajcarkami. Z kolei 18 maja wybiorą się do Niort, miasta, gdzie odbędzie się pierwsze z dwóch spotkań z reprezentantkami Słowenii. – Nie ma zbyt wiele czasu na przygotowania, ponieważ zawodniczki grające w finałach ligi zakończą swoje rozgrywki dopiero 9 maja. To wyjaśnia także, dlaczego wybraliśmy taką 14 zawodniczek, 2 rozgrywające, 2 libero i 2 blokujące. Nie możemy sobie pozwolić na rywalizację o miejsce w zespole, musimy od razu wiedzieć, kto zagra w tych najważniejszych dla nas meczach – tłumaczy Magial.

Trenerka Trójkolorowych oceniła też szansę swojego zespołu w starciu ze Słowenkami. – One wygrały rok temu mistrzostwo Europy do lat 20, co oznacza, że mają wiele młodych i zdolnych siatkarek, które zaliczyły bardzo udane debiuty. Spróbujemy wykorzystać swoją szansę, ale na pewno nie będzie to łatwe. Musimy znieść duże ciśnienie, na pewno naszym celem jest awans na te mistrzostwa, bo to pozwoli na dalszy rozwój tej grupy zawodniczek – dodaje trenerka reprezentacji Francji.14 zawodniczek, które otrzymały powołania do reprezentacji Francji:

Rozgrywające: Laurianne Delabarre, Mallory Steux

Libero: Déborah Ortschitt, Alexandra Rochelle

Środkowe: Marion Gauthier-Rat, Silvana Dascalu

Przyjmujące: Astrid Souply, Clémentine Drouenne, Kim Nowak, Isaline Sager-Weider, Alexia Djilali, Elisabeth Fedele

Atakujące: Maéva Orle, Ludmilla Lican

źródło: cev.lu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-04-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved