Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Philippe Blain nie dla Czarnych Radom

Philippe Blain nie dla Czarnych Radom

fot. archiwum

Tegoroczny sezon nie ułożył się po myśli zespołu z Radomia, w którym niewątpliwie dojdzie do sporych zmian. Mówiło się, że Roberta Prygla może zastąpić Philippe Blain, ale trener zamierza jednak skupić się tylko i wyłącznie na reprezentacji Polski.

Nie jest tajemnicą, że chęć zatrudnienia doświadczonego szkoleniowca wyraził klub z Radomia, ale ostatecznie asystent Stephane’a Antigi ją odrzucił. – To prawda, że pytano o mnie w Radomiu, wcześniej miałem też ofertę z Kędzierzyna-Koźla, jednak musiałem obie odrzucić – potwierdza Blain. Szkoleniowiec chce się skupić przede wszystkim na pracy z reprezentacją Polski, która latem wystąpi w Lidze Światowej, Pucharze Świata i ME. – Nie ma takiej możliwości, by pogodzić te dwie role w tak trudnym sezonie. Czekają nas przede wszystkim kwalifikacje do igrzysk, nie da się wykluczyć, że reprezentacja będzie musiała bić się o przepustkę do Rio także w styczniu 2015. Nie wyobrażam sobie, by móc dobrze wykonywać podwójne obowiązki, dlatego nie zdecydowałem się na żadną z propozycji – tłumaczy.

Innym obowiązkiem, na którym skupia się Blain, jest także pomoc francuskim sportowcom przebywających już na sportowej emeryturze. – To zajęcie bardzo mnie zajmuje w czasie, gdy nie jestem na zgrupowaniu biało-czerwonych, chcę rozwijać ten projekt, bo zaczęliśmy już odnosić pierwsze sukcesy. To bardzo ważne dla mnie i sportowego środowiska – kończy Blain.

*tekst Kamila Składowskiego czytaj także na przegladsportowy.plźródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-04-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved