Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Czy Ognjenović zamieni Orlen Ligę na Serie A?

Czy Ognjenović zamieni Orlen Ligę na Serie A?

fot. Łukasz Krzywański

W Orlen Lidze nie zapadły jeszcze ostateczne rozstrzygnięcia, a już pojawiają się pierwsze spekulacje transferowe. Włoskie media informują o zainteresowaniu Liu Jo Modena rozgrywającą Chemika Police, Mają Ognjenović.

W obecnym sezonie siatkarki Chemika Police nie obroniły Pucharu Polski, słabo zaprezentowały się również w turnieju finałowym Ligi Mistrzyń. Za to ponownie awansowały do finału Orlen Ligi, co automatycznie zagwarantowało im rywalizację w najbardziej prestiżowym z europejskich pucharów w kolejnych rozgrywkach. Mimo że na krajowym podwórku wciąż nie zapadły ostateczne rozstrzygnięcia, już pojawiają się pierwsze plotki transferowe. Gazzetta di Modena informuje, że przedstawiciel Serie A – Liu Jo Modena jest zainteresowany serbską rozgrywającą mistrza Polski, Mają Ognjenović.

Zespół z Modeny w trwającym jeszcze sezonie nie osiągnął oszałamiającego wyniku. Wystarczy wspomnieć, że odpadł już na etapie ćwierćfinałów, tracąc w ten sposób szansę na walkę o podium w Serie A i możliwość gry w europejskich pucharach w następnym sezonie. Tak słaby wynik najprawdopodobniej spowoduje wietrzenie szatni w ekipie z Modeny. Spekuluje się, że z drużyną pożegnają się: Samanta Fabris, Giulia Rondon, Francesca Piccinini, Francesca Ferretti oraz Helene Rousseaux. Włodarze Liu Jo chętnie zakontraktowaliby Valentinę Diouf, Elitsę Wasilewą, Dorę Horvath oraz rozgrywającą Chemika, Maję Ognjenović. Chcieliby także namówić do powrotu do Italii dwie Włoszki występujące ostatnio w Fenerbahce Stambuł – Eleonorę Lo Bianco oraz Lucię Bosetti. Najbliższe tygodnie pokażą, ile z tych planów uda im się wcielić w życie.

 źródło: gazzettadimodena.gelocal.it, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-04-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved