Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Zagumny może zagrać na Mazowszu

Paweł Zagumny może zagrać na Mazowszu

fot. archiwum

Rozgrywki ligowe jeszcze się nie zakończyły, a już słychać o roszadach na giełdzie transferowej. Po przymiarkach w Częstochowie, Kędzierzynie-Koźlu czy Lubinie przyszła pora na Warszawę. Bardzo możliwe, że na stare śmieci wróci Paweł Zagumny.

Paweł Zagumny to zawodnik, którego kibicom siatkówki w Polsce nie trzeba przedstawiać. Wielokrotny medalista mistrzostw Polski, były kapitan reprezentacji Polski, mistrz świata i Europy. To tylko nieliczne tytuły rozgrywającego, który po pięciu sezonach spędzonych w Kędzierzynie-Koźlu pożegna się z ZAKSĄ. Jak mówi zawodnik, na brak ofert nie może narzekać. Jedną z nich jest propozycja z rodzinnej Warszawy. Władze stołecznego AZS-u Politechniki nigdy nie ukrywały, że marzyły o zbudowaniu mocnego zespołu w oparciu o abiturientów okolicznych, młodzieżowych klubów z Warszawy. Przy Pileckiego grali już m.in. Grzegorz Łomacz, Karol Kłos, Zbigniew Bartman, Fabian Drzyzga. Obecnie w szeregach akademików znajduje się kilku wychowanków Metra, a niewykluczone, że w Arenie Ursynów grać i trenować będzie Paweł Zagumny. Taki cel postawiła sobie Jolanta Dolecka, szefowa AZS-u Politechnika Warszawska, która ma za sobą pierwsze rozmowy z byłym rozgrywającym ZAKSY i reprezentacji Polski, podkreślając, iż zrobi wiele, aby spełnić oczekiwania popularnego „Gumy”.

Zagumny pierwsze siatkarskie kroki stawiał w MKS-ie MDK-u, z którym dwukrotnie sięgał po mistrzostwo Polski juniorów. Nigdy nie ukrywał, że z wyczynową siatkówką chciałby się pożegnać tam, gdzie rozpoczynał przygodę z tym sportem, czyli w Warszawie. Co prawda siatkarska karuzela jeszcze nie wystartowała, ale jeżeli strony dojdą do porozumienia, kibice w stolicy na co dzień będą mogli oglądać jednego z najlepszych rozgrywających świata ostatnich lat. Warto podkreślić, że z AZS-em Politechniką Warszawską współpracował ojciec Zagumnego – Lech, który po wygranym play-off z Górnikiem Radlin wprowadził „inżynierów” do ekstraklasy.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-04-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved