Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Fuzhou: Wygrana i porażka polskiej pary w kwalifikacjach

WT Fuzhou: Wygrana i porażka polskiej pary w kwalifikacjach

fot. archiwum

Dawid Popek i Paweł Pełka rozpoczęli dziś zmagania w kwalifikacjach do turnieju głównego World Tour w chińskim Fuhzou. Polacy przeszli I rundę kwalifikacji, pokonując parę z USA, w drugiej polegli jednak z Rosjanami i nie zagrają w turnieju głównym.

Turniej w chińskim Fuhzou otwiera tegoroczny cykl World Tour. W męskim turnieju biorą udział cztery polskie pary. Piotr Kantor i Bartosz Łosiak oraz Maciej Kosiak i Maciej Rudol mają zapewniony start w turnieju głównym, zagrają w nim również Michał Bryl oraz Kacper Kujawiak, którzy otrzymali od organizatorów „dziką kartę”. Z kolei Dawid Popek i Paweł Pełka we wtorek muszą przebijać się przez kwalifikacje.

W I rundzie kwalifikacji nasi siatkarze zagrali z amerykańską parą William Montgomery/Jeremy Casebeer. Nie był to łatwy pojedynek dla biało-czerwonych, którzy wygrali wprawdzie w dwóch setach, ale oba kończyli z niewielką przewagą, wygrywając w końcówkach. Dzięki temu awansowali do II rundy kwalifikacji, w której wygrana daje już awans do turnieju głównego. Tu jednak nie mieli łatwego zadania, bowiem po drugiej stronie siatki stanęła groźna para z Rosji – Dimitrij Barsouk i Jaroslaw Koszkariew.

Dawid Popek i Paweł Pełka w pierwszym secie zupełnie nie mogli odnaleźć się na boisku. Popełniali sporo błędów, które bezlitośnie wykorzystywali rywale i przegrali wysoko do 9. W drugim secie ich gra wyglądała już dużo lepiej, jednak Rosjanie znów okazali się lepsi. Koszkariew i Barsouk wygrali do 17 i to oni zagrają od środy w turnieju głównym.I runda kwalifikacji:
Montgomery/Casebeer USA [5] – Popek/Pełka POL [28] 0:2
(20:22, 19:21)

II runda kwalifikacji:
Popek/Pelka POL [28] – Barsouk/Koszkariew RUS [21] 0:2
(9:21, 17:21)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-04-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved