Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Roksana Brzóska: Zaszłyśmy bardzo daleko

Roksana Brzóska: Zaszłyśmy bardzo daleko

fot. volleytorun.pl

Remisowy bilans spotkań w Łodzi oznacza, że siatkarki Budowlanych Toruń o miejsce w finale I ligi kobiet walczyć będą do samego końca. - Każda z drużyn marzy o tym, by tę rywalizację wygrać - mówi Roksana Brzóska, przyjmująca w ekipie z Torunia.

W ostatnim spotkaniu decyzją trenera nie mogłaś pomóc swoim koleżankom na boisku. Powiedz, czy oglądając mecz z boku, emocje są jeszcze większe niż na boisku?

Roksana Brzóska: Wiadomo, że bardzo się to przeżywa, stojąc z boku. Emocje są według mnie większe, bo tak naprawdę nie można nic zrobić. Dopingowałam dziewczyny jak mogłam. Szkoda tych dwóch pierwszych setów, bo było bardzo blisko zwycięstwa, rozstrzygnęły się one na przewagi. Jednak teraz nie ma co o tym myśleć, rywalizacja przenosi się do Torunia i wierzę w to, że ten decydujący mecz wygramy.

W dwóch pierwszych setach prowadziłyście wysoko, ale to jednak łodzianki zdołały wyjść z nich zwycięsko. Czy na ich końcowym rezultacie zaważyło większe doświadczenie gospodyń?Trudno mi teraz, zaraz po meczu na gorąco powiedzieć, co zaważyło na tym wyniku. Faktycznie było w pewnym momencie takie nasze prowadzenie, bodajże 5-6 punktowe. Jednak w końcówkach łodzianki nas „dochodziły” i w efekcie przegrałyśmy w samej końcówce pierwszego i drugiego seta. Być może była to kwestia większego doświadczenia rywalek.

Niedzielny mecz był bardzo wyrównany, podobnie jak pierwsze spotkanie w Toruniu. Z kolei w sobotę odniosłyście zwycięstwo dość łatwo, tak jak w drugim meczu tej rywalizacji. Można powiedzieć, że były to podobne spotkania?

W sobotę udało nam się wygrać, ale na pewno nie można powiedzieć, że było to łatwe zwycięstwo. Każdy mecz wiele nas kosztuje, myślę, że nie tylko nas, ale i dziewczyny z Łodzi. Można powiedzieć, że te spotkania były w pewnym sensie podobne, ale wynika to z faktu, że każda z drużyn marzy o tym, by tę rywalizację wygrać, znaleźć się w upragnionym finale. Zaszłyśmy bardzo daleko. Stan rywalizacji 2:2 mówi chyba sam za siebie. W tych spotkaniach jest dużo walki i z jednej, i z drugiej strony.

Cieszysz się, że ten decydujący o awansie do finału mecz odbędzie się w Toruniu?

Czy się cieszę… bardzo chciałyśmy skończyć już ten półfinał tutaj. W niedzielę była ku temu ogromna szansa, co widać choćby po wyniku w tych pierwszych dwóch setach. Szkoda tej niewykorzystanej okazji, ale na pewno miło jest wygrywać przed własną publicznością, dlatego serdecznie zapraszamy naszych kibiców na ten piąty mecz i mam nadzieję, że uda nam się awansować do finału.

Jak będziecie starały się zregenerować mentalnie po tej niedzielnej porażce?

Nie ma co rozpamiętywać tej przegranej, bo nawet nie ma na to czasu. Musimy oczyścić głowy, wracamy do normalnego treningu. W środę na boisko wyjdzie zespół taki jak w sobotnim spotkaniu i myślę, że w Toruniu ze zdwojoną siłą będziemy walczyć o finał.

Już drugi sezon z rzędu gracie o medale w I lidze. Uważasz, że i w tym sezonie wasza obecność w ścisłej czołówce jest pewnym zaskoczeniem?

Moim zdaniem patrząc na ten sezon z szerszej perspektywy, jesteśmy wielką niespodzianką w I lidze. Myślę, że mało kto stawiał na to, że zajdziemy tak daleko. Drugie miejsce po rundzie zasadniczej już było ogromnym sukcesem, byłyśmy z niego bardzo zadowolone. Wiadomo jednak, że w miarę kolejnych sukcesów rośnie apetyt. Jesteśmy już tak blisko finału I ligi, otworzyła się przed nami szansa, którą musimy wykorzystać, bo bardzo chcemy znaleźć się w tym finale.

Z klubem z Torunia jesteś związana od kilku sezonów. Co możesz powiedzieć o samym mieście?

Bardzo podoba mi się to miasto, dobrze się tutaj czuję. Jestem tutaj już trzeci rok. Myślę, że wspólnie z całym zespołem w ciągu tych trzech lat osiągałyśmy bardzo dobre rezultaty. Widać, że siatkówka staje się dzięki temu również coraz popularniejsza. Jeżeli chodzi o mnie, to treningi i studia to rzeczy, którym poświęcam obecnie najwięcej czasu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-04-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved