Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Michał Szmajduch: Cały czas jesteśmy zespołem

Michał Szmajduch: Cały czas jesteśmy zespołem

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla w końcu wywalczyli mistrzostwo Polski juniorów. W finałowym pojedynku pewnie wygrali z Treflem Gdańsk. - W tym spotkaniu ani na moment nie straciliśmy koncentracji - przyznał Michał Szmajduch, przyjmujący jastrzębian.

Jastrzębianie zaczęli zmagania w turnieju finałowym mistrzostw Polski juniorów w Częstochowie od pięciosetowego spotkania z AZS-em UWM Olsztyn, a przegrywali w setach 1:2. Udało im się doprowadzić do tie-breaka, a w nim kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku i zapisali zwycięstwo na swoim koncie. – Pierwszy mecz w nowej hali jest zawsze trudniejszy od pozostałych. Poza tym trochę lekceważąco podeszliśmy do tego spotkania, ale na szczęście zakończyło się po naszej myśli – stwierdził Michał Szmajduch, przyjmujący Jastrzębskiego Węgla. Kolejnego dnia podopieczni Jarosława Kubiaka zmierzyli się z Czarnymi Radom, pierwszego seta przegrali, ale kolejne trzy wygrali i zapewnili sobie awans do półfinału. W piątek zagrali z Chemikiem Bydgoszcz o pierwsze miejsce w grupie, mecz był niezwykle zacięty, dostarczył kibicom wiele emocji, a po tie-breaku wygrali jastrzębianie. – Tak naprawdę to mecz z Chemikiem był wielką zagadką, ponieważ trener chciał zobaczyć, jak poradzi sobie drugi skład, ale poradziliśmy sobie – powiedział przyjmujący z Akademii Talentów.

W półfinale siatkarze ze Śląska spotkali się z Wifamą Łódź. Także rozegrali pięć setów i wygrali. Warto wspomnieć, że w tym sezonie jastrzębianie wygrali wszystkie spotkania, w których grali tie-breaki. Natomiast w finale najbardziej wyrównana była pierwsza partia, gdańszczanie próbowali dotrzymać kroku przeciwnikom. W kolejnych dwóch setach ton gry nadawali zawodnicy Jastrzębskiego Węgla. – Wydaje mi się, że w meczu finałowym nie straciliśmy koncentracji ani na chwilę, czuliśmy się dobrze na boisku i pewnie wygraliśmy to spotkanie – dodał Szmajduch. Jastrzębianom złote medale należały się w stu procentach, ponieważ wygrali wszystkie 12 spotkań na szczeblu centralnym. – Nasza siła tkwi w tym, że cały czas jesteśmy zespołem, razem trenujemy, razem wygrywamy i razem przegrywamy. Możemy liczyć na siebie w każdym momencie – wyjaśnił przyjmujący. Dla większości zawodników był to ostatni turniej w rozgrywkach młodzieżowych. – Jak na razie skupiam się na maturze, a potem zobaczę, co będę robić dalej, ale nie chciałbym zrezygnować z siatkówki – zakończył Michał Szmajduch.