Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Jakub Bednaruk trenerem reprezentacji Polski juniorów

Jakub Bednaruk trenerem reprezentacji Polski juniorów

fot. Mateusz Siwiec

Jakub Bednaruk został nowym szkoleniowcem reprezentacji Polski juniorów. Trener AZS-u Politechniki Warszawskiej na tym stanowisku zastąpił Jacka Nawrockiego, który od tego sezonu poprowadzi żeńską reprezentację Polski seniorek.

Dostałem propozycję i przyjąłem ją bez zawahania. Takich ofert się nie odrzuca – stwierdził Jakub Bednaruk.Oczywiście zapytałem o pozwolenie w moim klubie. Zarząd AZS-u Politechniki Warszawskiej nie widział żadnych przeciwwskazań. Wręcz przeciwnie – wyjaśnił. Słowa trenera potwierdziła Jolanta Dolecka, prezes AZS-u Politechniki Warszawskiej S.A. – Praca z reprezentacją Polski juniorów to dla Kuby duża szansa. Może on potwierdzić, że na pracy z młodzieżą zna się jak mało kto. Trzymamy za niego kciuki – powiedziała.

Bednaruk to nie jedyny stołeczny akcent w reprezentacji Polski juniorów. – Powiem więcej: reprezentacja zdominowana zostanie przez ludzi z AZS-u Politechniki – uśmiechnęła się Jolanta Dolecka. Co ma na myśli prezes warszawskiego klubu? Wśród dwunastu powołanych graczy jest aż pięciu Inżynierów. Dodatkowo w sztabie kadry znaleźli się członkowie sztabu Politechniki: fizjoterapeuta, statystyk i trener przygotowania fizycznego. – To fachowcy. Ufam im i wiem, że mają świadomość, czego od nich oczekuję – skomentował Jakub Bednaruk.

Trenera Jakuba Bednaruka czeka wielkie wyzwanie. Polski Związek Piłki Siatkowej postawił przed nim jasny cel: ma wywalczyć awans do mistrzostw świata juniorów. Turniej kwalifikacyjny, w którym Polska rywalizować będzie z Włochami, Austrią i Francją rozegrany zostanie w dniach 15-17 maja w Bełchatowie. 

źródło: azspw.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-04-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved