Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Sześciu zawodników opuszcza ZAKSĘ

Sześciu zawodników opuszcza ZAKSĘ

fot. Mateusz Siwiec

Kędzierzyński klub kończy współpracę z Pawłem Zagumnym, Michałem Ruciakiem i Wojciechem Kaźmierczakiem. ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle opuszczają również: Lucas Loh, Nimir Abdel-Aziz i Kay van Dijk. Wszyscy ci zawodnicy ponoć już znaleźli nowe kluby.

To będzie zupełnie nowy zespół. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pożegnała się z sześcioma zawodnikami. Michał Ruciak i Paweł Zagumny to chyba najbardziej zżyci z kędzierzyńskim klubem siatkarze, którzy od przyszłego sezonu będą już bronili innych barw. Zespół opuszczą również Wojciech Kaźmierczak, Holendrzy Nimir Abdel-Aziz i Kay van Dijk oraz Brazylijczyk Lucas Loh.

Na razie wiadomo tylko, że do zespołu ZAKSY dołączy francuski rozgrywający, Benjamin Toniutti. Sporo mówi się też o zainteresowaniu klubu Bartoszem Kurkiem, ale w podpisaniu kontraktu z tym zawodnikiem mogą przeszkodzić inne zespoły PlusLigi. Nieoficjalnie mówi się również, że do Kędzierzyna-Koźla z Kielc może się przenieść Mateusz Bieniek.

Nowy trener ZAKSY, Ferdinando De Giorgi, zdecydował, że funkcję asystentów będą pełnili Oskar Kaczmarczyk oraz Michał Chadała. Dla Kaczmarczyka jest to powrót do klubowej siatkówki po rocznej przerwie. Za przygotowanie fizyczne zawodników będzie odpowiadał Piotr Pietrzak, fizjoterapeutami w klubie będą Piotr Brandt i Remigiusz Koteluk, za statystyki odpowiedzialny będzie Kamil Sołoducha, a kierownikiem drużyny nadal będzie Tomasz Drzyzga.źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved