Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Rozpaczliwe wołanie o pomoc w Ostrowcu Świętokrzyskim

Rozpaczliwe wołanie o pomoc w Ostrowcu Świętokrzyskim

fot. archiwum

Sytuacja finansowa KSZO jest trudna. Do dokończenia rozgrywek brakuje 150 tys. złotych, wciąż nie wiadomo, jakim budżetem klub będzie dysponował w przyszłym sezonie. - Zależy nam na pozyskaniu sponsora strategicznego - mówi Iwona Kosiorowska.

O problemach kadrowych w KSZO Ostrowiec Świętokrzyski pisaliśmy już niejednokrotnie. Kontuzje, wyjazdy zawodniczek, a ostatnio urlop macierzyński – to wszystko mocno osłabiło kadrę KSZO, która kończy sezon w ośmioosobowym składzie. Do tego dochodzą problemy finansowe. Co jakiś czas na łamach regionalnych mediów ukazują się wywiady i artykuły, w których Iwona Kosiorowska, prezes KSZO, prosi o pomoc lokalny biznes. – Na to, by klub funkcjonował w Orlen Lidze na poziomie miejsc 9-12, potrzebny jest budżet na sezon w kwocie około miliona dwustu tysięcy złotych. Żeby spokojnie dokończyć bieżący sezon, braknie nam około 150-170 tysięcy. Do tej pory na nasz budżet składały się głównie pieniądze otrzymywane z urzędu miasta i starostwa powiatowego oraz pieniędzy od sponsorów. Zależy nam na pozyskaniu sponsora strategicznego. Na jego znalezienie potrzebujemy jednak czasu i wsparcia – mówi Iwona Kosiorowska w wywiadzie dla Echa Dnia.

Pod ogromnym znakiem zapytania staje więc udział KSZO w kolejnym sezonie Orlen Ligi. Prezes klubu nie poddaje się jednak i zapowiada walkę o budżet do końca. – Przynajmniej ze strony władz miasta są wstępne deklaracje, że w sezonie 2015/2016 możemy liczyć na wsparcie. Nie powiem jednak nic więcej, ponieważ nie padły ani kwoty, ani forma pomocy, więc to nie byłoby w porządku, gdybym na ten temat już teraz się wypowiadała – mówi Iwona Kosiorowska.

Z naszych informacji wynika, że klub z Ostrowca Świętokrzyskiego nie jest jedynym, który może mieć problemy ze skompletowaniem budżetu na przyszły sezon. Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej bacznie przygląda się finansom jeszcze czterech innych klubów, które mają problemy z płatnościami. Niewykluczone, że niektóre z nich już w przyszłym sezonie zostaną zastąpione przez najlepsze klubu I ligi kobiet, które deklarują gotowość przystąpienia do rozgrywek Orlen Ligi.źródło: Echo Dnia, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-04-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved