Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Radomianie zakończyli rozgrywki na dziewiątym miejscu

PlusLiga: Radomianie zakończyli rozgrywki na dziewiątym miejscu

Siatkarze Czarnych Radom zakończyli rozgrywki w PlusLidze na 9. miejscu. Radomianie po raz drugi pokonali AZS Olsztyn, tym razem 3:0. Drużyna z Warmii i Mazur jedynie w pierwszej partii nawiązała wyrównaną grę z radomską ekipą.

Spotkanie lepiej otworzyli olsztynianie, którzy po bloku na Bartłomieju Bołądziu prowadzili 3:1. Potem do głosu doszła ekipa gospodarzy, która raz za razem powiększała swoje prowadzenie i na pierwszej przerwie technicznej prowadziła 8:4, po tym, jak skutecznie został zablokowany Miłosz Zniszczoł. Podłamani takim obrotem sprawy przyjezdni całkowicie oddali pole gry miejscowej ekipie i raz za razem tracili dystans punktowy do Czarnych (8:16). Jedynym zawodnikiem, który próbował nawiązać wyrównaną grę z radomianami, był Paweł Adamajtis. Jak się okazało, było to za mało na zespołowo grających i dobrze dysponowanych gospodarzy. Wprawdzie w końcówce rozluźnieni radomianie stracili kilka punktów z rzędu, ale to ostatecznie im przypadło zwycięstwo w pierwszej partii.

W kolejnej odsłonie meczu obie drużyny grały punkt za punkt. Następnie do głosu doszli radomianie, którzy po asie serwisowym Wojciecha Żalińskiego prowadzili 12:9. Jak się później okazało, był to decydujący moment tego seta. Trudnymi zagrywkami popisywał się Grzechnik, a odrzuceni od siatki olsztynianie byli bezradni (17:10). Punkt Ovainena sprawił, że radomska ekipa prowadziła 21:12 i była bliska zapisania drugiego seta na swoje konto. W końcówce co prawda AZS zniwelował przewagę radomian do pięciu punktów za sprawą niezawodnego Adamajtisa i Zajdera (22:17), ale było to wszystko, na co stać było olsztynian. Ostatecznie to Czarni wygrali 25:19 i byli bliscy zwycięstwa w całym spotkaniu.

Trzeci set meczu okazał się być ostatnim. Olsztyńska ekipa dotrzymywała kroku gospodarzom tylko do pierwszej przerwy technicznej, po czym całkowicie oddała pole gry Czarnym. Olsztyńska ekipa pojedynczymi akcjami próbowała odwrócić losy spotkania, ale nie wystarczyło to na zmobilizowanych gospodarzy, którzy pewnie zmierzali do wygranej. Po tym, jak w ataku pomylił się Adamjtis, Czarni prowadzili 15:9. Podopieczni Roberta Prygla do końca meczu dominowali i odnieśli zasłużone zwycięstwo w tym secie 25:12.

MVP meczu: Bartłomiej Bołądź

Cerrad Czarni Radom – Indykpol AZS Olsztyn 3:0
(25:21, 25:19, 25:12)