Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Speraw odkrył karty na Ligę Światową – są nowe twarze

Speraw odkrył karty na Ligę Światową – są nowe twarze

fot. FIVB

Trener reprezentacji Stanów Zjednoczonych, John Speraw, podał 25-osobowy skład Amerykanów na tegoroczną edycję Ligi Światowej. Nie zabrakło znanych nazwisk, ale pojawiło się także kilku młodych debiutantów.

John Speraw postawił na mieszankę rutyny z młodością. W wyselekcjonowanej przez niego kadrze na Ligę Światową znalazła się spora grupa wartościowych i doświadczonych zawodników z Matthew Andersonem i Williamem Priddym na czele. Nie zabrakło też w niej graczy znanych z boisk PlusLigi, czyli Paula Lotmana, Murphy’ego Troya i Russella Holmesa. Znalazło się także miejsce dla debiutantów, wśród których warto wspomnieć chociażby o rozgrywającym Grahamie McIlvaine, na którego uwagę zwrócił Ball, oraz przyjmującym Toreyu DeFalco, który został MVP mistrzostw strefy NORCECA do lat 19.

Przypomnijmy, że Amerykanie będą bronili tytułu wywalczonego w minionym roku, kiedy to w finale wykazali wyższość nad Brazylią. Tym razem trafili do grupy B, w której o dwa miejsca dające awans do turnieju finałowego zmierzą się z Polakami, Rosjanami i Irańczykami.

Szeroka kadra Amerykanów na Ligę Światową 2015:Rozgrywający: Ryan Ammerman, Kawika Shoji, Micah Christenson, Graham McIlvaine
Atakujący: Murphy Troy, Carson Clark, William Price
Środkowi: David Lee, Russell Holmes, Futi Tavana, Maxwell Holt, David Smith, Dan McDonnell
Przyjmujący: Matthew Anderson, Aaron Russell, Taylor Sander, Paul Lotman, William Priddy, Thomas Jaeschke, Torey DeFalco, Jayson Jablonsky, Garrett Muagututia
Libero: Alfee Reft, Dustin Watten, Erik Shoji

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-04-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved