Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: Muszynianka rozbiła sopocianki na początku półfinału

Orlen Liga: Muszynianka rozbiła sopocianki na początku półfinału

W czwartek rozpoczęła się półfinałowa rywalizacja pomiędzy Atomem Treflem Sopot i Muszynianką Muszyna. Podopieczne Bogdana Serwińskiego nie są faworytem, ale ku zaskoczeniu to one objęły prowadzenie w półfinale.

Przyjezdne lepiej zaczęły spotkanie od gry w obronie i kontrataku, w którym skuteczna była Katie Carter (3:1). Sopocianki nie potrafiły skończyć swoich akcji, mimo że miały dobrze dociągniętą piłkę do siatki. Na pierwszą przerwę techniczną zespoły schodziły po autowej zagrywce Katarzyny Zaroślińskiej (5:8). Później co atomówki odrobiły straty po błędach Muszynianki Muszyna, to za chwilę znów przewaga przyjezdnych się powiększała, bo gospodynie nie potrafiły wbić piłki w pomarańczowe pole przy nadarzających się okazjach. Dużo krzywdy zrobiła sopociankom Natalia Kurnikowska, która najpierw świetnie spisywała się przy lewej antence, a następnie w polu serwisowym (14:8). Druga przerwa techniczna nastąpiła po ataku po rękach blokujących Karoliny Różyckiej (16:9). Coraz więcej błędów po stronie Atomu Trefla uniemożliwiło tej drużynie odrobienie strat. Muszynianki mogły kontrolować wydarzenia na boisku i spokojnie zmierzać ku zwycięstwu, a te zapewniła przyjezdnym Brittnee Cooper zagrywką w aut (25:20).

Drugą partię rozpoczęły wyrównane akcje punkt za punkt, ale w pewnym momencie znów na prowadzenie wyszły przyjezdne, które dokonywały lepszych wyborów na siatce. Na pierwszej przerwie technicznej miały już trzy oczka przewagi po bloku pary Plchotova/Różycka na Zaroślińskiej (8:5). Po niej sopocianki zbliżyły się do przeciwnika na jeden punkt, bo w końcu lepiej radziły sobie w ofensywie. To doprowadziło do wyrównanej walki przed drugim czasem technicznym, a na niego sprowadziła punktowymi zagrywkami Klaudia Kaczorowska, wyprowadzając tym samym swój zespół na dwupunktowe prowadzenie (16:14). Gospodynie zaczęły coraz lepiej czytać rozegranie Danicy Radenković, co przełożyło się od razu na większą liczbę bloków po sopockiej stronie. O ile wciąż skuteczna była Kurnikowska, o tyle Carter coraz częściej była zatrzymywana i popełniała błędy. Jednak w decydującym momencie prowadzenie uległo zmianie – atomówki ponownie miały kłopoty ze skończeniem własnych akcji, a wykorzystały to rywalki. Trzy bloki z rzędu na skrzydłowych Atomu Trefla dały piłkę setową Muszyniance. Dopiero w trzecim podejściu udało się przyjezdnym zakończyć seta, a konkretnie zrobiła to Carter, kiwając za blok (25:22).

Wyrównana walka punkt za punkt rozpoczęła trzecią odsłonę spotkania. Obie ekipy dobrze spisywały się w ataku, jednak bardziej szczelny blok przyjezdnych zadecydował, że na pierwszej przerwie technicznej muszynianki prowadziły 8:5. Po niej na boisku było prawdziwe Katie Carter show, bo atakująca drużyny z Muszyny grała niesamowicie skutecznie, a Radenković bardzo często posyłała do niej piłki (11:6). Przy stanie 14:9 dla gości żółtą kartkę otrzymał trener Lorenzo Micelli za dyskusje z sędziami. Na drugą przerwę techniczną zespoły sprowadziła Carter atakiem po prostej z prawego skrzydła (16:11). Przewaga muszynianek z akcji na akcję powiększała się za sprawą skutecznych ataków skrzydłowych, natomiast po stronie gospodyń atak nie funkcjonował tak, jak powinien. Kiedy różnica między ekipami wynosiła już siedem oczek, przyjezdne mogły spokojnie kontrolować wynik i dążyć do wygranej w pierwszym starciu półfinałowym Orlen Ligi. Bloki na zawodniczkach Atomu zakończyły spotkanie (25:15).

MVP spotkania: Katie Carter

Atom Trefl Sopot – MKS  Muszynianka Muszyna 0:3
(20:25, 22:25, 15:25)

Stan rywalizacji: 1:0 dla Muszynianki

Atom: Leys (8), Bełcik (1), Efimienko, Cooper (10), Kaczorowska (8), Zaroślińska (16), Durajczyk (libero) oraz Tokarska (6), Miros (1) i Fonoimoana (1)
Muszynianka: Carter (19), Różycka (10), Radenković (4), Sosnowska (4), Kurnikowska (16), Plchotova (7), Maj-Erwardt (libero)