Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: Chemik Police objął prowadzenie w rywalizacji

Orlen Liga: Chemik Police objął prowadzenie w rywalizacji

Siatkarki Chemika Police w trzecim półfinałowym meczu z Impelem Wrocław nie miały łatwej przeprawy, ale ostatecznie okazały się lepsze w czterosetowym boju. Już w piątek podopieczne Giuseppe Cuccariniego staną przed szansą zakończenia rywalizacji.

Pierwszy set toczył się pod dyktando policzanek, choć początek partii był bardzo wyrównany. Dużą siłą napędową gospodyń była Agnieszka Kąkolewska, której ataki raz za razem trafiały w boisko. Przewaga zespołu z Polic zaczęła się uwidaczniać po pierwszej przerwie technicznej, kiedy to Chemik włączył piąty bieg. Bardzo dobra gra blokiem Stefany Veljković oraz Anny Werblińskiej w ataku spowodowała, że na drugiej przerwie technicznej policzanki miały już 7 punktów przewagi. Impelki popełniały coraz więcej błędów, w ich grę wkradło się bardzo dużo chaosu, co wykorzystywały zawodniczki z Polic. Do końca seta obraz gry na boisku nie zmienił się, Chemik pewnie wygrał 25:14, a ostatni punkt atakiem ze środka zdobyła Stefana Veljković.

Druga odsłona meczu była bardziej wyrównana od pierwszej, przez większą jej część gra toczyła się punkt za punkt. Bardzo dobrze w ataku radziła sobie Anna Werblińska, w polu zagrywki wyróżniała się Mira Topić. W szeregach obu drużyn było widać dużą koncentrację i determinację, by wygrać tego seta. Efektem tego była wspomniana wyrównana gra praktycznie do końca partii. Dopiero w końcówce wrocławiankom, udało się osiągnąć kilkupunktowe prowadzenie, m.in. dzięki doskonałej zagrywce Jenny Hagglund. Policzanki nie wytrzymywały presji, popełniały błędy zarówno w ataku, jak i zagrywce. Taki obraz gry spowodował, że to gospodynie mogły cieszyć się ze zwycięstwa w tym secie.

Trzecia partia wyglądała podobnie do tej poprzedniej, z wyjątkiem jedynie takim, że to Chemik w końcowym rezultacie cieszył się ze zwycięstwa. Początek seta był wyrównany, ponownie gra toczyła się punkt za punkt. W tym fragmencie spotkania wyróżniała się Joanna Kaczor, która zdobywała dużo punktów dla swojego zespołu. W drużynie z Polic natomiast praktycznie każda zawodniczka była podporą ekipy, co prawdopodobnie przyczyniło się do końcowego sukcesu. Tuż przed drugą przerwą techniczną to właśnie wspomniany zespół Chemika wypracował sobie trzypunktową przewagę. W końcówce to Impel popełniał więcej błędów, policzanki natomiast wykorzystywały każdą okazję, by podwyższyć swoje prowadzenie. W ostatniej akcji seta atak w aut posłała Mira Topić i to Chemik prowadził w meczu już 2:1.

Czwarta partia była najbardziej wyrównana w tym spotkaniu. Przez jej większą część żadna z drużyn nie była w stanie wypracować sobie kilkupunktowej przewagi. Prowadzenie zmieniało się natomiast jak w kalejdoskopie – raz był na nim Impel, a po chwili już Chemik. Dopiero w końcówce blok Jenny Hagglund zatrzymał Annę Werblińską i tym samym wrocławianki prowadziły 19:17. Po chwili jednak znów był remis po błędzie Joanny Kaczor i zablokowaniu Miry Topić. Ostatecznie zwycięsko z zaciętej końcówki wyszły policzanki, które po błędzie Hany Cutury wygrały 27:25.

MVP: Anna Werblińska

Impel Wrocław – Chemik Police 1:3
(14:25, 25:20, 18:25, 25:27)

Stan rywalizacji: 2:1 dla Chemika Police