Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Challenge Cup K: Zwycięstwo po złotym secie dla Bursa BSKK

Challenge Cup K: Zwycięstwo po złotym secie dla Bursa BSKK

W pierwszym meczu 3:0 wygrały siatkarki Urałoczki NTMK Jekaterinburg. W rewanżu lepsze okazały się zawodniczki Bursa BSKK 3:1. W zawiązku z tym o zwycięstwie w tych rozgrywkach zadecydował złoty set. Także w dodatkowej partii lepsze okazały się Turczynki.

Początek seta należał do siatkarek Urałoczki, które szybko objęły prowadzenie (4:1). Jednak Turczynki nie odpuściły i doprowadziły do remisu po 8. Po chwili przewagę objęły Rosjanki (12:8). Przez dłuższy czas ją utrzymywały. Po drugiej przerwie technicznej ponownie Bursa dała o sobie znać, na tablicy wyników pojawił się remis po 17. Kolejne cztery punkty zdobyły siatkarki Urałoczki i gdy się wydawało, że utrzymają przewagę i wygrają seta, gospodynie rzuciły się za odrabianie strat i był kolejny remis (23:23). Dwa ostatnie punkty zdobyły jednak siatkarki Urałoczki i wygrały 25:23.

Turczynki podniosły się po porażce, lepiej rozpoczęły drugą odsłonę spotkania (7:2). W tym momencie obudziły się siatkarki Urałoczki, na pierwszej przerwie technicznej przegrywały tylko 6:8. Po powrocie na parkiet doprowadziły do remisu po 8. Rosjanki wyszły nawet na dwupunktowe prowadzenie. Po chwili na tablicy był kolejny remis i przewagę objęła Bursa. Jednak siatkarki Urałoczki nie odpuściły, doprowadziły do remisu po 16. W końcówce odskoczyły gospodynie i wygrały 25:21. Początek trzeciej odsłony był bardzo wyrównany, gra toczyła się punkt za punkt, raz jeden zespół, raz drugi wychodził na prowadzenie. Po pierwszej przerwie technicznej uwidoczniła się przewaga Turczynek. Z każdą kolejną akcją powiększały swoją przewagę, nie do zatrzymania była Meryem Boz, która w całym spotkaniu zdobyła 35 oczek. W końcówce seta siatkarki z Jekaterinburga próbowały odrobić straty, ale ostatecznie wygrała Bursa 25:23.

W czwartej partii od początku prym wiodły gospodynie, szybko objęły trzypunktową przewagę, którą w trakcie seta jeszcze powiększyły. Siatkarki Urałoczki były bez szans, chociaż starały się odrobić straty, jednak nie udała im się ta sztuka. Turczynki prowadzone przez Boz wygrały 25:18 i o zwycięzcy pucharu miał zadecydować złoty set. Przypomnijmy, w pierwszym spotkaniu 3:0 wygrały siatkarki z Jekaterinburga. W dodatkowej odsłonie gospodynie objęły prowadzenie. Rosjanki doprowadziły do remisu po 3, a po chwili to one miały przewagę (7:3). Turczynki doprowadziły do remisu po 8 i one zaczęły dyktować warunki na boisku. Ostatecznie wygrały 15:11 i mogły cieszyć się ze zdobycia Pucharu Challenge.

Bursa BSKK – Urałoczka NTMK Jekaterinburg 3:1
(23:25, 25:21, 25:23, 25:18)
złoty set: 15:11

Bursa: Eryuz (2), Rivera Brens (18), Soroglu (5), Pena Isabel (8), Boz (35), Milos (5), Sarioglu (libero) oraz Guler (2), Kafadar i Duzceler
Urałoczka: Zariażko (19), Jack (21), Pisarenko (6), Matienko (1), Ilczenko (12), Malofewa (8), Czernowa (libero) oraz Rusakowa i Safonowa