Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Amerykański środkowy zmuszony do zakończenia kariery

Amerykański środkowy zmuszony do zakończenia kariery

fot. archiwum

Amerykański siatkarz, grający na pozycji środkowego, Nick Vogel został zmuszony do zakończenia kariery sportowej. Niepokojące okazały się wyniki jego badań kardiologicznych. Okazało się, że dalsze uprawianie sportu byłoby dla niego niebezpieczne.

Pierwsze niepokojące sygnały, że z sercem Nicka Vogela dzieje się coś złego, pojawiły się w lutym, kiedy otrzymał on wyniki echokardiografii. Początkowo wydawało się, że zawodnik będzie mógł kontynuować karierę przy odpowiedniej modyfikacji treningów. Kolejne testy wykazały jednak, że ciężki wysiłek może być dla niego bardzo niebezpieczny.

Nie byłem przygotowany na to, co usłyszałem od lekarzy. Naprawdę byłem mocno zmotywowany od kiedy zeszłego lata zacząłem pracę z Johnem Sperawem i Mattem Fuerbringerem, nigdy wcześniej nie czułem się lepiej, nie skakałem wyżej. To dla mnie szok, że dopadło mnie coś tak poważnego – powiedział Vogel, który jak przyznaje, chciałby pozostać przy siatkówce i pracować jako trener. – Wszyscy jesteśmy rozczarowani faktem, że Nick nie pomoże już naszej drużynie, był to zawodnik z naprawdę dużym potencjałem – powiedział trener Jonh Speraw. – Cieszymy się jednak, że wszystko zostało zdiagnozowane, zanim problem zrobił się naprawdę poważny. Patrząc z innej perspektywy, jest to ważniejsze niż gra w siatkówkę – dodał.

Vogel pozostanie w Niemczech do końca sezonu Bundesligi, aby wspierać swój zespół VfB Friedrichshafen w walce o mistrzostwo kraju. Były już reprezentant USA, uczestnik MŚ w Europie występował od 2012 roku, najpierw w Grecji w Panatinaikosie Ateny, a potem przeniósł się do Niemiec, gdzie najpierw (od 2013 roku) grał w TV Ingersoll Bühl, następnie przeniósł się do VfB Friedrichshafen. Karierę zakończył w wieku 25 lat.źródło: inf. własna, teamusa.org

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-04-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved